Нова техніка для Херсонського місьководоканалу

бароскоп, техніка, міськводоканал
На «озброєнні» міськводоканалу з'явився диво-підглядач, спроможний зазирнути у глибину труб, прокладених під землею. Це імпортний бароскоп, повідомляє Голос України.

Він являє собою міцну відеокамеру з об'єктивом із сапфірового скла, сховану у "кожусі" з нержавіючої сталі. Приєднаний до неї оптоволоконний кабель дає змогу проштовхнути камеру у трубу на відстань до сорока метрів, і докладно роздивитися її стан. Це можливо навіть у темряві та під водою, оскільки прилад має режим роботи з інфрачервоною підсвіткою. Його тільки-но почали використовувати, а працівники водоканалу ним уже нахвалитися не можуть.

"Бетонні й металеві мережі каналізаційних колекторів у обласному центрі прокладали 30-50 років тому. Вони дуже зношені, оскільки коштів на їх заміну в бюджеті хронічно бракує. Тому труби тріскаються чи провалюються, а шукати аварійні місця до того доводилося "навпомацки" - просто підганяли екскаватор та рили траншеї. Тепер бароскоп може швидко і точно визначити ділянку, на якій комунікації потребують ремонту чи заміни, допоможе оцінити масштаби аварії. Таким чином, економиться ресурс техніки, зменшуються витрати на пальне. Та й просто ям на вулицях міста поменшає", - задоволений начальник автоматичної служби управління КП "Виробниче управління водоканалізаційного господарства Херсона" Олександр Заїкин.

Звичайно, у світі вже не дивина й "розумні" відеокамери на роботизованих платформах, які виконують такі місії ще краще. Але їх вартість у рази більша - такі витрати херсонським комунальникам поки що не по кишені.

Фото надано КП ВУВКГ Херсона.

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів