Херсонці – вода для вас подорожчає

На минулому тижні – якраз на День визволення міста від окупантів - 13 березня в Херсоні відбулися міські громадські слухання

Тема слухань «Про затвердження науково обґрунтованих нормативів питного водопостачання та норм споживання населенням м. Херсона послуг централізованого питного водопостачання, а також норм витрат води на полив».

Рішення було прийнято 248 голосами із 284-х зареєстрованих на слуханнях громадян.

Необхідність проведення слухань заступник директора підприємства з економічних питань Андрій Предейн пояснив тим, що, по-перше, кожні 3 роки переглядати норми водопостачання зобов'язує постанова Кабміну (а оскільки це регуляторний акт, то його необхідно обговорити у широкому громадському колі), що у свою чергу обумовлено змінами умов водоспоживання (активне використання пральних, посудомийних машин, електробойлерів тощо).

По-друге, водоканал має забезпечити споживачам необхідну кількість води згідно норм водопостачання. Незалежно від того, скільки води людина споживає по лічильнику, санітарно-гігієнічна норма передбачає гарантований обсяг води, який вона може отримати.

По-третє, існує фактор користування пільгами з водопостачання та водовідведення. Чим вища норма, тим більший обсяг пільги, яку може отримати людина. Наразі настав строк перегляду норм водопостачання.

На слуханнях були присутні 284 представники громадськості (нажаль про місце та час проведення громадських слухань організатори не потурбувалися оголосити вчасно і голосно, мабуть через те, що не могли розраховувати на таку «підтримку», якби на «слухання» завітали насправді пересічні громадяни, а не «заангажовані» особи).

Під час слухань головний інженер міськводоканалу Михайло Чемерис розповів про норми, які були розроблені на замовлення водоканалу – науковим інститутом системних досліджень, і стосуються вони в першу чергу тих 20% херсонців, які ще не забезпечили свої житла лічильниками води. Інститут провів виміри у 26-ти будинках різного ступеня благоустрою, по кожному з них склав акт і вивів середню норму. Наукове обґрунтування норм проводилося протягом серпня – жовтня 2013 року. За виконану роботу МКП заплатило 36 тис. грн.

Ціну збільшать. У середньому за послугу тепер доведеться платити на 4% більше. Наприклад, норма водоспоживання на 1 херсонця в квартирах, забезпечених бойлерами, збільшиться з 7,5 кубометрів води на місяць до 7,8 м3, або 262 літрів на добу. Якщо раніше вартість 1 м3 складала 6,36 грн., а за 7,5 м3 людина сплачувала 47,7 грн. на місяць, то відтепер доведеться платити 49,6 грн.

Для власників приватних будинків з тими ж умовами, норма збільшиться до 8,5 кубометрів.

Для мешканців гуртожитків із загальними кухнями та блоками душових на поверхах у кожній секції будинку норма складе 4,8 м3.

За словами заступника директора водоканалу Андрія Предейна, реальне середнє водоспоживання складає на 10-15% нижче сучасної норми, що у свою чергу стимулює людей, які реально споживають менші об'єми води, встановлювати лічильники.

З підвищенням норми зросла і кількість бажаючих встановити пристрій водяного обліку.

Юлія Шейко

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів