Емоційна депутатська комісія Херсонської обласної ради

Херсон, комісія, Співаковський
Передсесійне засідання комісії Херсонської обласної ради з розвитку людського капіталу видалося доволі емоційним, - доповів виборцям голова комісії Олександр Співаковський:

- У мене інколи з’являлося відчуття, що ми ходимо по колу стосовно деяких питань. Пройшло понад півроку з початку роботи цієї каденції ради, і ми за процедурою знов розглядаємо головні документи області – Стратегію розвитку Херсонської області на 2021-2027 роки, План заходів з реалізації Стратегії, Програму соціально-економічного розвитку Херсонської області на 2021 рік, бюджет області на 2021 рік у частині звітів про виконання та внесення змін.

Так, у депутатів є розуміння, що звітування та внесення змін – здебільшого технічні питання, які треба підтримати. Але! У межах повноваження нашої комісії ми з початку року надавали конкретні пропозиції щодо змін та доповнень до Програми до Стратегії, а зараз бачимо, що вони не враховані. Навіть відповіді немає від обласної державної адміністрації, чому так сталося.

Ми будуємо ЦНАПи, відкриваємо якісь об’єкти, а краще жити люди не стають. Щороку втрачаємо близько 10 тисяч молодих людей, які просто полишають область. Я з острахом очікую, як ректор, результатів вступної кампанії, бо розумію, що якщо не буде достойного набору, постане питання про закриття університетів. Що таке обласний центр без вищої освіти? Це пусті театри, це закриття спортивних шкіл та гуртків, це відтік людей інтелектуальних професій, це втрата людського капіталу. І зі мною погоджується мій колега по комісії, директор театру імені Миколи Куліша Олександр Книга.

На жаль, ми спостерігаємо погану тенденцію. А замість того, щоб фахово, з балансом сенсу та ефективності підійти до розвитку області, нас змушують просто підтримувати штамповані «стратегії розвитку». Півроку ми говоримо, що обласна адміністрація має сформувати освітню мережу області. Навіть у Програмі соціально-економічного розвитку поставлено завдання – зробити це до червня. Станом на зараз не маємо навіть проєкту чи робочих матеріалів для розгляду.

Дякую колегам Галині Гондаревій та Юрію Одарченку за те, що системно працюють за питаннями освіти.

На жаль, особливих зрушень поки немає, хоча рада делегувала повноваження у сфері освіти, культури, спорту та багато іншого обласній адміністрації. Чомусь співпраця досі, не зважаючи на конструктивні позиції голови облради Олександра Самойленка та голови Херсонської облдержадміністрації Сергія Козиря, вибудовується важко. Але вода камінь точить…

Щодо конкретних питань, то сьогодні комісія знову наполягла на врахуванні наших попередніх рекомендацій до Програми соціально-економічного розвитку, до Стратегії. Ми рекомендуємо посилити контроль за фінансовою дисципліною закладів обласного підпорядкування. Може, досить спостерігати, як шалені кошти витрачаються на опалення великих будівель, які не використовуються у повному обсязі, як виділяються кошти на фінансування закладів, де дітей утримується менше, ніж працює співробітників, як непрозоро формують свої бюджетні запити установи, відмовляючись відкривати свої штатні розписи та фонди оплати праці…

До речі, є й позитивне зрушення. На сесію виходить оновлений за нашими рекомендаціями проєкт Програми «Розвиток людського капіталу Херсонської області» на 2017-2024 роки, де враховані потреби 49 територіальних громад області у професійних кадрах, розширений перелік спеціальностей, які є актуальними для громад, зроблені нові фінансові прорахунки. Із задоволенням буду підтримувати цю програму.

Також гідна підтримки ініціатива зі створення Творчої ради при Херсонській обласній раді та звернення громадської організації «Болгари Херсона» щодо сприяння створення програми розвитку етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності корінних народів і національних меншин, що мешкають на території Херсонської області. Комісія рекомендувала до розгляду на сесії два звернення, які ми ретельно опрацювали із зацікавленими сторонами.

Перше стосується розміщення регіонального та державного замовлення на підготовку фахівців у закладах передвищої освіти. Друге – принципу формування мережі ліцеїв. Ми просимо дати згоду Херсонській області стати пілотною та самостійною, спираючись на думку громад і їх спроможність забезпечити якісну освіту, формувати мережу ліцеїв, не руйнувати систему «три рівні освіти під одним юридичним дахом», як це пропонує діюче законодавство.

Сподіваюся, що колеги на сесії теж підтримують ці потрібні документи. Працюємо далі!, - підсумував Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ.
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів