У Херсонській облраді відкрилась художня виставка

Херсон, виставка, відкриття
"Квітуй, Україно". Так називається персональна виставка Марії Гусак, яка відкрилась у рамках проєкту "Мистецтво на зламі тисячоліть". Роботи розмістили у приміщенні Херсонської обласної ради.

Яскраві квіти та птахи. На полотнах Марії Гусак мотиви народного декоративно-ужиткового мистецтва. Опановувати його, говорить мисткиня, розпочала з дитинства. "В мене був дуже добрий керівник - Літковська Людмила Владиславівна. Вона нас вчила - люби, твори, цінуй. Вона зараз - заслужений майстер України. Дитяча студія Чонгар-Сад у Генічеському районі", - говорить Марія.

Декоративно - прикладний розпис на папері – мистецтво, якому майже 100 років, розповідає заступниця директора обласного художнього музею Влада Дяченко. В нього вплелись елементи українського народного орнаменту.

"Це мистецтво воно фактично перейшло на папір на початку XX століття. А сьогодні ми можемо говорити, що ми таким чином зберігаємо українську народну традицію розпису, яка іде від розпису хат. І Марія Михайлівна цим займається. Художниця малює яскравими фарбами та використовує папір, фактично використовує елементи традиційного народного орнаменту. Це - рослинні візерунки і птахи", - розказує Влада.

Марія Гусак передає свій досвід учням. У Сиваському, де живе майстриня, понад 30 років існує її гурток. "Тут в мене представлені роботи моїх учнів. Вже троє моїх учнів, дорослих учнів, теж мами, теж працюють у такій техніці. Багато в мене діточок, які опанували цю техніку, позакінчували університети, працюють на цій ниві", - розказує художниця.

Україна Марії Гусак сонячна, розповідає майстриня, а надихає її спілкування з людьми, діти та онуки. "Жовто-блакитні. В нас же степ, але я люблю всі кольори: червоне - то любов, а чорне - то журба. І кохання, кохання", - додає Марія. Художниця вважає, що любов народжує любов у відповідь.


За матеріалами Суспільний. Херсон
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів