На інвестиційному форумі Володимир Хвостов презентував механізми функціонування системи зрошення

Арабатська стрілка, форум, Хвостов
На Арабатській Стрілці стартував важливий для Херсонщини захід – І Міжнародний інвестиційний форум «Південна стратегія розвитку», який складається з 2-х пленарних засідань та 12-ти секцій.

Що стосується секцій, то найбільша увага була приділена панелі «Зрошення степу», на якій презентовано дорожню карту формування інвестиційно привабливого варіанту розвитку цієї сфери.

Механізми функціонування системи зрошення презентував депутат обласної ради, голова правління «Асоціації об’єднання водокористувачів» Володимир Хвостов.

Серед головного він акцентував увагу на: характеристиці основних джерел води для поливу – Північно-Кримський канал та Каховська зрошувальна система (КЗС); проблемі інфраструктури; аналізі споживання води за останні 5 років; процесі проведення тендерів на закупівлю електроенергії для зрошення, тарифі «остання надія»; діяльності «Асоціації об’єднання водокористувачів»; участі у розробці та супроводі законопроєкту №5202 «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель», створенні нової структури для управління точкою водовиділу.

Що стосується останнього, то Володимир Хвостов розказав про симбіоз водокористувачів та влади у новому форматі: «Розпочата робота над концепцією щодо розвитку зрошувальних систем вищого рівня – магістральних каналів та головних насосних станцій, які здійснюють забір та транспортування води безпосередньо з водосховища або річки до водокористувачів, включаючи організації водокористувачів або приватних зрошувальних систем, в разі їх створення.

Мета – опрацювати ідею щодо створення окремих операторів на кожній зрошувальній системі, керувати якими будуть самі водокористувачі за участі представників держави та місцевих громад. При цьому регулювання водостоку та загальної кількості води, які можуть бути використані з господарських цілях, залишаться під контролем держави. Подібні системи діють у багатьох європейських країнах та США», - наголосив він.

За словами голови правління «Асоціації об’єднання водокористувачів», такий новий формат співпраці об’єднає «Компанія Публічного Права», структура зарекомендувала себе в багатьох країнах, як ефективний інструмент керування зрошувальними системами. Керівний склад повинен мінімум на 49% складатися з водокористувачів, які матимуть право голосу.

«Також передбачається, що водокористувачі беруть на себе і відповідальність за зрошувальну систему, якою вони керують, зокрема, – зобов’язання щодо покриття витрат оператора. Це момент відповідальності кожного водокористувача. Якщо він залучений до управління зрошувальною системою, користується її послугами, то має і фінансувати її діяльність. Звісно, пропорційно площі зрошуваних земель.

Таким чином, ми приходимо до відповідальної системи управління – я управляю, але я і відповідаю. Тож у частині розробки законопроєкту про операторів основної зрошувальної інфраструктури, ми підтримуємо рішення Мінагрополітики щодо відновлення роботи робочої групи, яка зарекомендувала себе, як ефективний інструмент узгодження пропозицій ключових стейкхолдерів і вироблення найбільш оптимальних рішень.

Це все тісно переплітається з законопроєктом № 5202 «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель», який Профільним комітетом рекомендовано ВРУ до прийняття. Але про це трохи згодом», - резюмував Володимир ХВОСТОВ.
© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів