Херсонський художник Віталій Ракович презентував персональну виставку

ХДУ, виставка, Ракович
3 червня відбулося відкриття персональної виставки «Щоденник художника» знаного херсонського митця, завідувача кафедри образотворчого мистецтва Херсонського державного університету Віталія Раковича.

Експозиція передає відчуття глибокого сенсу, прихованому у кожній з робіт Віталія Раковича. Адже не дарма виставка має назву «Щоденник художника». Вражає й приваблює багатозначність різноманіття кольорів, які дуже влучно передають ідеї та думки художника в момент написання картини.


В експозиції представлено понад 60 живописних полотен в жанрах пейзажу, натюрморту та портретів, написаних з 2005 по 2021 рік.

Сам же автор картин розцінює мистецтво як особливу форму пізнання світу і себе, а цьогорічну виставку – як своєрідну можливість зробити зріз багаторічної роботи, передати свої враження та закоханість у життя. «Мистецтво – це мова спілкування, яка відображена у лініях, формах та кольорах. Для мене кожна картина – це можливість художнім образом передати атмосферу й глибину своїх відчуттів, любов до життя та, власне світосприйняття», – розповідає Віталій Ракович.


У відкритті виставки, яке відбулося у Херсонській обласній державній адміністрації, взяли участь викладачі Херсонського державного університету, студенти, колеги, керівники облдержадміністрації та облради, творча інтелігенція Херсона.

Серед поціновувачів таланту художника й ректор Херсонського державного університету Олександр Співаковський. «Переглядаючи виставку, зупинявся біля кожної квартини, аби помилуватися, відчути світло душі й талант майстра. Кожна картина, представлена на виставці, унікальна й фантастична, аби їх створити треба мати особливу душу і серце. Не дарма говорять, що творчі люди – це люди, які бачать те, що сховано за горизонтом. У цьому певно і є сенс мистецтва», – поділився враженнями Олександр Співаковський.

Персональна виставка організована Херсонським обласним музеєм імені О.О.Шовкуненка в рамках виставкового кураторського проєкту «Мистецтво на зламі тисячоліть». Ініціатива направлена на підтримку та популяризацію творчості митців Херсонщини.

Ознайомитися з колекцією робіт Віталія Раковича можна на ІІ поверсі Херсонської обласної державної адміністрації.


© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів