Херсонців запрошують на "модну" екскурсію

екскурсія, мода, музей
Хочете подорож на машині часу? Для цього необов’язково далеко їхати. Достатньо завітати до Херсонського обласного художнього музею імені Шовкуненка.

Там для відвідувачів готують незвичну та дуже цікаву екскурсію «Віяння мінливої моди».

Бо, споглядаючи на картини, можна не лише роздивитись обличчя людей, які жили кілька століть тому. А й вивчити деталі їх одягу, який іноді може розповісти набагато більше, ніж підручники з історії.

Екскурсія незвична тим, що проводити її планують «на два голоси».

- Ми разом з Інною Мікуцькою, яка є вишивальницею та фахівчинею з історії костюму, готуємо незвичайну екскурсію «на два голоси» виставкою «Віяння мінливої моди» (живопис ХІХ – початку ХХ ст. з колекції музею). Я буду розповідати безпосередньо про художників та самі картини. А пані Інна більш детально зупиниться на вбранні героїв картин. Власне, виставка доступна до перегляду вже два тижні, проте ми вирішили запропонувати от таку форму роботи», – пояснила наукова співробітниця музею Лариса Жарких.

До Дня вишиванки у подібному форматі презентували картину Михайла Брянського «Портрет дівчини у вишиваній сукні».

Художник народився у 1830 році у Києві, у 34 роки зважився вступити до Академії мистецтв у Санкт-Петербурзі. За свою дипломну роботу Михайло Брянський отримав золоту медаль Віже-Лебрен «за експресію». Художник писав портрети, трохи жанрового живопису.

На полотні живописець дуже детально зобразив вбрання дівчини.

- Ця дівчина могла бути з Київщини, вона могла бути з Миколаївщини, до речі, і з Херсонщини – бо тут були розповсюджені такі кольори, сині і червоні на вишивках. До речі, на Херсонщині замість синього став чорний колір, а на Миколаївщині так і лишився – синій, – зазначила Микуцька.

Дівчина з портрету – з заможної родини, не заміжня і навіть не заручена. Як це визначили? За відсутністю віночка.

- Ми вважаємо, що українки носили віночки з різнокольоровими стрічками, проте віночок дівчина надягали лише тоді, коли вона була заручена, – пояснила майстриня.

Екскурсію «на два голоси» на виставці «Віяння мінливої моди» проводитимуть у музеї з червня. Тож приходьте на зустріч із мистецтвом!

Олена ПІМЕНОВА
Фото автора
© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон