Перед початком курортного сезону Херсонська облдержадміністрація оприлюднила дані про можливості відпочинку, адаптованого для осіб з інвалідністю, вадами зору та слуху. І судячи з даних експертного обстеження оздоровниць та зелених оаз, роботи в цьому плані ще задосить.
Скажімо, з усіх обстежених пляжів чорноморського та азовського узбережжя краю, лише на пляжі села Щасливцевого (курорт Арабатська стрілка) для гостей с обмеженими фізичними можливостями забезпечили повний набір послуг - починаючи від роздягалень та спусків до води, й закінчуючи візками-амфібіями.
У Скадовську, приміром, пляжі можуть похвалитися тільки пандусами та спусками. А на пляжах курортних сіл та селищ і того не знайдеш у достатній кількості. З десяти обстежених дитячих таборів та пансіонатів сімейного відпочинку Скадовська лише в одному знайшовся працівник, котрий володіє жестовою мовою, та в двох - туалети, спеціально обладнані для користування відвідувачів з інвалідністю.
Більш уважними до таких людей виявилися у природних парках та заповідниках краю. Скажімо, у заповіднику Асканія-Нова створили цілий інклюзивний простір для інвалідів, зарезервували для них пріоритетні місця у зонах відпочинку. А в Національному природному парку "Джарилгацький" розробили екологічний маршрут, адаптований для відвідувачів із вадами слуху, підготували вивіски із написами шрифтом Брайля, який можуть розпізнавати приїжджі з вадами зору.
Цікаво, що сільські громади, котрі організовують чи вже організували свої туристичні маршрути, також не шкодують грошей та зусиль для того, аби в них було комфортно гостям з інвалідністю.
Так, у селі Мар'янівці вже під час будівництва козиної ферми всі приміщення та під'їзди до них виконали без перепадів висот, аби відвідувачам у інвалідних візках не довелося їх "брати штурмом".
А в сусідньому селі Тавричанці за такою ж схемою облаштували і конеферму, і ферму для племінної великої рогатої худоби, і навіть... рибальський ставок!
Сергій ЯНОВСЬКИЙ