У Херсонському держуніверситеті досліджують творчість видатного земляка Миколи Василенка

Василенко, ХДУ, конференція
У ХДУ окреслити значення творчості видатного земляка Миколи Василенка та його вплив на відродження української культури.

Сьогодні, 14 травня, на факультеті української й іноземної філології та журналістики Херсонського державного університету відбулася III регіональна наукова конференція «Микола Василенко і процес відродження української культури та державності». Організатором заходу виступив професорсько-викладацький склад кафедри української філології та журналістики.

На літературному обрії Херсонщини ХХ–початку ХХІ ст. можна було спостерігати чимало яскравих творчих особистостей, доробок яких мав широкий суспільний резонанс і всеукраїнське визнання. Серед них – наш краянин, визначний письменник, критик, мемуарист та перекладач Микола Василенко.

Привітала учасників завідувачка кафедри української філології та журналістики Світлана Климович: «Спадщина Миколи Василенка осяжна й різноманітна: поезія, проза, публіцистика, літературна критика, мемуари, листування. Сьогодні ми зустрічаємося уже на Третій Василенківській конференції, до програми якої входять доповіді літературознавців, мовознавців, журналістів, краєзнавців, педагогів, широкознаних науковців і представників студентської молоді, які роблять свої перші кроки у царині філологічних досліджень».

Організатори наголошують, що мета заходу – окреслити значення творчості видатного херсонця Миколи Василенка і його вплив на відродження української культури та державності.

До конференції долучилося 40 учасників. Серед них – представники Херсонського державного університету, Управління культури Херсонської міської ради, Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара, Херсонської обласної організації Національної спілки письменників України, Херсонської обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Херсонської обласної організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів та репресованих, а також Таврійської фундації імені Миколи Василенка.

Пресцентр ХДУ
© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів