День Європи у Херсонському держуніверситеті

Співаковський, ректор, студенти, Дні Європи
- Коли ми говоримо про європейську перспективу України, то, у першу чергу, повинні розділяти систему цінностей тієї частини світу, в якій немає диктаторів, де на першому місці права і свободи людини! - зазначив ректор Херсонського державного університету Олександр Співаковський на зустрічі зі студентами університету, відкриваючи низку заходів, що присвячені святкуванню Днів Європи.

- Свідомо відмовився від формату урочистої промови на користь роздуму про майбутнє нашої країни. Мені є з чим порівнювати, адже народився у державі, якої вже нема на карті, бо жив у державі, де люди вимушені були одне говорити, а інше думати, бо існувала система жорсткого контролю та покарання для тих, хто мав власну думку, що відрізнялася від політики партії.

Ми й зараз у сусідах маємо країну, яка наслідувала ці ганебні традиції та яка зараз загрожує нашій державі, нашій свободі і незалежності. Точно не хочу такого майбутнього для України!

У той же час я маю досвід співпраці з партнерами з європейських країн, був координатором 7 міжнародних проєктів, багато подорожував… Чи все ідеально у Європі? Звичайно, що ні. Але є те, що переконує у правильності європейських цінностей. Це першочерговість інтересів людини, а не влади чи олігархів. На жаль, в Україні досі ще не так…

Тож ці Дні Європи – привід замислитися над тим, як зробити власну країну, місто, рідний край кращим, використовуючи досвід інших європейських держав, гармонізуючи власну систему цінностей. Шкода, що сьогодні перспективна й талановита молодь полишає Україну у пошуках кращого життя. Це погано для майбутнього нашого регіону, для держави…

Мені дуже хочеться, аби молодь залишалася тут – на Херсонщині, в Україні! Хочу, аби наші студенти використали момент навчання в університеті для власного зростання та капіталізації, щоб потім спрямувати сили, знання й енергію на створення європейських стандартів життя у нашому місті, області та країні, - підкреслив Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ.


© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів