В Херсоні заборонять старі шини на дитячих та прибудинкових майданчиках

шини, майданчики, екоінспекція
Роками ними огорожували клумби на прибудинкових територіях, розміщували на дитячих і спортивних майданчиках. Діти стрибали по них у дворах і на стадіонах у школах на уроках фізкультури. Проте, як тепер виявилось, звичний для багатьох прибудинковий декор міг непомітно наносити шкоду здоров’ю. Мова про старі автомобільні шини, які знайдуться мало чи не в кожному херсонському дворі.

Нещодавно Держекоінспекція Південного округу виступила з ініціативою прибрати з дитячих майданчиків і дворів житлового сектору відпрацьовані автомобільні шини. Відповідне повідомлення опубліковане на сайті відомства. Як зазначають екоінспектори, влітку, на спекотному сонці, фарба на покришках розтріскується, гума нагрівається – й усі канцерогени випаровуються. Адже відпрацьовані автомобільні покришки не дарма є відходом четвертого класу небезпеки. До їх складу входять понад 120 шкідливих хімічних речовин, багато з яких є сильними канцерогенами, що згубно впливають на здоров’я людини. Випари небезпечних речовин, які входять до складу шин, можуть стати причиною навіть онкологічних захворювань! Усе через N-нітрозаміни, які при розкладанні відпрацьованих пок-ришок виділяються в повітря.

Після послаблення карантину екоінспектори обіцяють вийти на перевірки будинків, установ і організацій. Про це в коментарі херсонському телеканалу ВТВ розповіла начальниця відділу екологічного нагляду держекоінспекції Південного округу Наталя Шукан. За її словами, всі виявлені порушення фіксуватимуться, видаватимуться приписи щодо усунення небезпечних відходів, а за «непослух» каратимуть штрафами (до 1700 гривень).

Як будуть організовувати збір і вивезення старих шин у Херсонській міській раді поки не знають. До слова, старі шини як небезпечні відходи потрібно правильно утилізовувати на спеціалізованих підприємствах, згідно із законодавством. У коментарі ВТВ секретар міськради Галина Лугова зазначила, що перш ніж розпочати цю роботу, потрібно розробити план дій і знайти фінансування. До слова, в Херсоні є одне підприємство з утилізації відпрацьованих скатів. Однак можна укласти договори з компаніями в інших областях. Проте в Херсоні деякі установи вже почали прибирати зі своєї території старі покришки. Як розповіла «Гривні» жителька обласного центру Олеся, минулого тижня з території дитячого садка, який відвідує її дитина, вже прибрали всі старі шини. Проте куди їх вивезли, херсонка не знає.

До слова, в кінці березня цього року Держекоінспекція повідомила на своєму сайті про зафіксоване порушення в Харківській області. За засмічення земельної ділянки відпрацьованими покришками підприємству «Харків-Еко» інспектори пред’явили претензію на суму 3,4 мільйона гривень і направили відповідні матеріали до управління Нацполіції в Харківській області.

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів