Студентка з Херсона перемогла у челенджі "Українська мова важлива"

Херсон,челлендж,победа
Відразу 8 учнів з Херсонської області представляли область у мовному челенджі “Українська мова важлива”, з який одна учасниця отримала перемогу, а інший учасник потрапив до тридцятки кращий робіт України.

1 травня були оголошені переможці мовного челенджу “Українська мова важлива”, що проходив з 1 по 20 квітня та був започаткований освітньою компанією HUMAN. Упродовж 20 днів учасники челенджу публікували свої авторські творчі роботи у соціальних мережах під хештегом #HUMANМарафон. В результаті конкурсу учасники здійняли справжню хвилю в соціальних мережах (Фейсбук, Інстаграм, ТікТок), заполонивши їх патріотичними відео, малюнками та текстами на тему важливості рідної мови.

Організатори отримали 398 творчих робіт зі всіх куточків України, з великих міст та найвіддаленіших сіл, а також з Донецької та Луганської областей. Але саме учасниця з Херсону отримали перемогу в номінації “Малюнок”. Нею стала Анастасія Пасічніченко, студентка Економіко-технологічного технікуму Херсонського національного технічного університету.

Анастасія брала участь відразу у двох номінаціях: “Малюнок” та “Авторський вірш”. На своєму полотні учасниця зобразила стежину, по якому крокує українська родина, та яка встелена рядками вірша авторства Любові Відути, української поетеси. Дівчина ділиться, що упродовж створення роботи її підтримувала вчителька української мови та літератури - Лариса Михайлівна, яка завжди цінувала прагнення учениці до мистецтва.

“Я побачила назву теми - "Чому українська мова – важлива" і в мене з'явилася у думках така картина : маленька дівчинка веде вже дорослих людей по золотій дорозі українського слова. І всі, до кого вона доторкнеться, вмить оживають душею. Вони духовно збагачуються творчістю наших письменників. А ті, хто не хочуть цього робити - тіні, які, напевно, ще не розуміють, що українською мовою люди дають нашій Україні кисень. З українським словом наша Батьківщина оживає!”, - ділиться історією створення малюнку переможниця.

За свій талант учасниця челенджу отримає приз від компанії HUMAN - планшет.

Також ще одна робота з Херсону увійшла в ТОП-30 кращих робіт України. Робота належить учню 3-го класу Херсонської спеціалізованої школа І-ІІІ ступенів № 24 Даніілу Большакову. Хлопець спочатку самостійно зіграв на фортепіано, а потім на відео продекламував авторський вірш.

Переможців було оголошено у відео від організаторів, прем’єра якого відбулася 1 травня о 15:00. До учасників звернувся директор освітньої компанії HUMAN Євгеній Боровик: “Було неймовірно приємно бачити, як діти з різних куточків України об'єднуються, вбираються у вишиванки та створюють сучасну українську творчість”.

Головними основних та спеціальних номінацій також стали:

1. Номінація “авторський вірш” - Малиш Марія та Слижук Максим, учні Довгопільського ЗЗСО І-ІІІ ступенів (Чернівецька область). Учасники у подарунок отримають ноутбук від компанії HUMAN;
2. Номінація “малюнок” - Пасічніченко Анастасія, студентка Економіко-технологічного технікуму Херсонського національного технічного університету (Херсонська область). Її винагорода - планшет;
3. Номінація “твір” - Токовенко Владислав. Учасник отримає у подарунок електронну книгу.
4. “Найкреативніша творча робота” - Стець Єва, учениця Навчально-виховного комплексу № 209 «Сузір'я» (Київ). Подарунок: смартгодинник;
5. “Найатмосферніша творча робота” - Шинкарюк Дарина, учениця Мамаївського навчально-виховного комплексу №1 (с. Мамаївці, Чернівецька область). Подарунок: смартгодинник;
6. “Наймилозвучніша творча робота” - Антонова Діана, студентка ДНЗ «Хмельницький центр ПТО сфери послуг» (Хмельницька область). Подарунок: Навушники pro Air Pods;
7. “Найщиріша творча робота” - Мазур Марія, учениця СНВК "Лісові Дзвіночки" (Київ). Подарунок: смартгодинник.


Мовний челендж “Українська мова важлива” ініційований освітньою компанією HUMAN після проведення першого Цифрового Марафону з української мови ім. П. Яцика, який відбувся дистанційно на зазначеній платформі. Партнери Марафону вирішили не зупинятися та запропонувати фіналістам (11 555 учасників) взяти участь у мовному челенджі. Челендж мав на меті залучити найкращих знавців української мови до її популяризації серед школярів та молоді, а також спонукати кожного українця замислитися над тим, що особисто для нього означає рідна мова.

Про додавання п’яти спеціальних номінацій стало відомо за день до оголошення переможців.

“Ми щоденно переглядали нові роботи конкурсантів та зрозуміли, що обрати лише трьох переможців ми просто не можемо. Адже усі роботи виявилися для нас знаковими та зачаровували своєю щирістю, патріотичністю та творчістю. Тому було вирішено збільшити кількість переможців, шляхом додавання 5-ти спеціальних номінацій та відзначення 30-ти кращих робіт.”, - повідомляється в пресслужбі освітньої компанії HUMAN.
© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон