Херсонський театр покаже "Звірині історії"

Херсон, театр, вистава
У Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі на сцені під дахом відбулась генеральна репетиція вистави "Звірині історії". Трагіфарс складається з 11 коротких п’єс.

"Звірині історії" – перша режисерська спроба актора театру Євгенія Карнауха. Він розповів, що хоче бачити не тільки тварин, а й сприйняття одних звіряток іншими – величними мавпами, які вважають себе людьми.

Саме цими словами починається вистава "Звірині історії". Серед тварин-персонажів – бабак, коти, індики, лемінги, бурундук, корови, качкодзьоб, кажан, миша, бабуїн, папуги. Першим персонажем став Бабак, якого зіграла акторка Ірина Рура.

Актори не передавали поведінку тварин, а брали окремі упізнавані риси, дрібні рухи та особливості поведінки, розповіла Ірина. Роль бабака виявилась складною. "Секрет розкажу. Вчора ми вирішили, що одного фрагмента не буде у виставі. Але зранку я прокинулась: ні, я зможу! І ми доробили! Ми крутили, етюдним методом пробували. Наприклад, я мала грати бабуїна, а Ангеліна - бабака. Ми ось так крутили, ми повинні були грати лемінгів. Але якось у процесі, всі разом і розуміли, що вигідніше для вистави буде зіграти лемінга Ангеліні і для діапазону її ролей, щоб вона не була однакова".

Виставу підготували за місць, хоча працювати над нею почали рік тому, розказав режисер Євгеній Карнаух. Репетиції вистави актори поєднували з роботою в інших постановках та викладанням у театральній студії для дітей. "Останні 2-3 дні ми працювали десь по 16 годин на добу. До цього було трохи легше - 8-9. Колись я потрапив на виставу одного харківського театру, який ставив роботу за цією п’єсою і мені дуже зайшов текст", – розповів Євгеній Карнаух.


Директор Херсонського музично-драматичного театру ім. М. Куліша Олександр Книга зазначив, що зважаючи на те, що був виданий наказ про створення спектаклю, він вже повинен бути в репертуарі. "У творчості не може бути такого: творити з 8 до 6. Це є процес дуже серйозний. І мені дуже подобається, що сучасна молодь, яка в нас є. Тут репетиції йшли до 12 ночі. Це значить, що театр живий, що молодь намагається реалізувати свою творчу енергію", – розповів він.

За матеріалами Суспільне. Херсон.
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів