У Херсонському держуніверситеті усувають перешкоди з доступу до освіти

ХДУ, перешкоди освіти
Сьогодні пандуси для людей з інвалідністю біля входів до бюджетних установ, органів влади і торговельних центрів для нас уже давно є повсякденною реальністю, а не якоюсь новацією. Та будують їх як завгодно – то вони завузькі, то занадто круті, то без огорожі, чи руйнуватися починають заледве не одразу після завершення будівництва.

А от у Херсонському державному університеті коштом вишу нині взялися зводити таку систему пандусів, що стане взірцем для наслідування. Чітко дотримуються певного кута нахилу, та ще й вирівнюють під’їзний майданчик, аби візки для людей з обмеженими фізичними можливостями не потрапляли у вибоїни та не гальмували через перепади висоти. Причому в головному корпусі таких пандусів буде не один, а два – додатковий облаштують біля входу до приймальної комісії. Такі ж споруди з’являться також біля навчальних корпусів № 2 і 5.

І це не примха, а частина програми з безбар’єрного доступу до вищої освіти. Виконання її вимог – обов’язкова умова для видачі освітньої ліцензії.

«Самими лише пандусами у ХДУ обмежуватися не збираються. Адже йдеться про усунення всіх фізичних перешкод до освітніх послуг. Тобто це й підйомники, аби відвідувачам з інвалідністю не доводилося долати круті сходинки, і усунення високих порогів на входах до аудиторій та лабораторій де вони є, і вирівнювання бордюрів у межах всієї нашої території», - підсумовує ректор Херсонського державного університету, професор Олександр Співаковський.

Прикметно, що забезпечення безбар’єрного доступу з будь-яких бюджетних джерел не фінансується. Виконують цю програму (а вона аж ніяк не дешева) за рахунок ресурсів самого вишу.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів