На Херсонщині інваліда втягнули у аферу

інвалід, афера, фіскали
Інвалід у Херсоні «нажив» майже мільйон гривень, сам того…не відаючи. Аферу виявили місцеві фіскали, котрі взялися перевіряти приватне підприємство – воно подало документи на великий податковий кредит. Підставою для нього зазначили купівлю парогенератора.

При цьому бізнес-структура не мала ніяких приміщень, обігових коштів і транспорту, а весь її штат складався з директора та засновника в одній особі.

Тож податківці стурбувалися слушним питанням: для чого, власне, той парогенератор узагалі знадобився? І за ближчого знайомства з підприємством дізналися, що вся господарська діяльність ведеться переважно на папері. А його директором насправді тільки рахується чоловік із вадами слуху, котрий може спілкуватися хіба що мовою жестів.

Коли його знайшли та допитали, той розповів, що жодного уявлення про існування «свого» підприємства не має – просто ще в 2012 році підписав якісь невідомі папірці, за що йому сплатили чотириста гривень. Тож справжнім організаторам «хитрої» схеми доведеться сплатити близько 810 тисяч гривень у вигляді податків та штрафів. Вислухавши покази інваліда (він їх давав через перекладача з мови жестів), суд обґрунтованість фінансових претензій до них підтвердив, зазначають у прес-службі Головного управління ДПС у Херсонській області, АР Крим та Севастополі.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів