Музей Херсонського держуніверситету отримав цінний подарунок

музей, подарунок, ХДУ
У Херсонському державному університеті започаткували ще одну традицію – відзначення золотою й срібною медалями видатних особистостей, які зробили значний внесок у розвиток освітнього закладу. 14 квітня народний зразковий музей історії університету отримав альбом «Відзначені медалями ХДУ».

Керівниця музейно-архівного центру ХДУ Ірина Самсакова зазначає, що нагородження почесними відзнаками ХДУ започатковано в університеті за ініціативи ректора ХДУ Олександра Співаковського.

Альбом «Відзначені медалями ХДУ» розповідає про визначних особистостей, які зробили вагомий внесок у будь-яку сферу діяльності нашого освітнього закладу — наукову, науково-педагогічну, освітню та заслуги перед університетом, та нагороджені почесними відзнаками.

«Золота медаль Херсонського державного університету» та «Срібна медаль Херсонського державного університету» вручатимуться один раз на рік. Золотою медаллю нагороджуватимуть наукових, науково-педагогічних, педагогічних працівників та співробітників університету, які мають стаж роботи в університеті не менше 30 років, за особливі заслуги перед університетом, які зробили значний особистий внесок у розвиток ХДУ. А срібну – отримуватимуть наукові, науково-педагогічні, педагогічні працівники та співробітники університету, які мають стаж роботи в університеті не менше 20 років.

Керівниця музейно-архівного центру ХДУ Ірина Самсакова зазначила, що у цьому навчальному році в університеті вручили 1 золоту й 2 срібні медалі. Важливо, що повторно люди нагороджуватися не можуть. Єдине, що той, хто отримав срібну, через три роки може претендувати на золоту медаль.

Першими, хто увійшов до новоствореного альбому «Відзначені медалями ХДУ»:

- радник ректора Юрій Бєляєв, кандидат філологічних наук, професор, заслужений працівник освіти України - «Золота медаль ХДУ».

«Срібною медаллю ХДУ» нагороджено:

– Якова Плоткіна, кандидата фізико-математичних наук, доцента кафедри алгебри, геометрії і математичного аналізу;

– Володимира Чуприну, завідувача кафедри образотворчого мистецтва і дизайну, професора, народного художника України.

За словами Ірини Самсакової, з 2005 року в музеї історії університету вже ведуться книги «Почесний професор ХДУ», «Почесний доктор наук ХДУ» і «Почесний працівник ХДУ». Вони розповідають про людей, які нині творять історію університету, та тих, яких вже немає серед живих, але пам'ять про них зберігається саме в цих книгах. А, головне, що альбоми є невід’ємною частиною під час проведення екскурсій. І, гортаючи сторінки цих книжок, студенти й гості вишу можуть доторкнутися до понад 100-річної історії Херсонського державного університету.

«Я вдячна керівництву нашого університету, редакційно-видавничому відділу, що відгукнулися на нашу пропозицію. Для музею історії такий подарунок дуже цінний. І приємно, коли, збираючи потрібну інформацію, ми знаходимо певні дані про наших людей. Ми хочемо зберегти і передати це нащадкам. Тим, хто буде навчатися й працювати у нашому університеті», – зазначила Ірина Самсакова.

Альбом «Відзначені медалями ХДУ» – гарне доповнення до 103-річної історії Херсонського державного університету. Пам'ять про людей, які створювали освітній заклад, повинна зберігатися навіки.

Пресцентр ХДУ
© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: i-atanasov@bigmir.net, контактиархівТеатр Куліша - Херсон