Майстриня з Херсонщини всі зроблені мотанки та обереги дарує людям

Нова Маячка, мотанки, Дроздова
Директорка Новомаячківської дитячої бібліотеки Тетяна Дроздова 12 років власноруч виготовляє різні речі, які потім дарує односельцям.

Перші роботи у майстрині з`явилися 2009-го року. Це були обереги. "Нас запросили на виставку, де ми повинні були представити обереги. Наша бібліотека вирішила теж узяти участь і ось в той час я зробила свої перші обереги. Тоді це був перший домовичок, перший млин був. Робила я тоді із кукурудзяного листя", - говорить майстриня Тетяна Дроздова.

Про техніки та з яких матеріалів робити, жінка дізнавалася з книг та інтернету. Всі вироби виготовлені з того, що є під рукою. Непотрібні речі їй приносять жителі Нової Маячки, а майстриня дає їм друге життя.

"Перш за все, я ніколи не сідала робити так, без настрою. Десь чи щось побачила. Ага, ось мені захотілося цю ідею втілити у життя. А ляльки, вони, ну мабуть, коли її починаєш робити, зробив той каркас, хочеться швидше побачити її обличчя, хочеться швидше побачити те, в що вона вдягнена.

- Ось колись просили зробити домовичка, комусь на день народження зробити. Я цю людину перш за все представила і ось, можна так сказати, що я втілила цю людину, вдихнула в цю ляльку", - каже Тетяна.

Домовики, ляльки-мотанки, картини зі скла – це не повний перелік речей, які робить Тетяна Дроздова. Порахувати, скільки всього, не може, бо більшу частину роздарила, - говорить жінка.

"Прийшли до нас гості – ми подарували. Потрібно нам якусь бабусю привітати з днем народження, з ювілеєм – ми пішли привітали наших читачів. Прийшли до нас діти в бібліотеку, був якийсь конкурс – потрібно привітати".

Частина ляльок залишається у бібліотеці. Серед них і ті, які зроблені до певних дат. "Це лялька у нас була зроблена до Дня пам`яті Небесної сотні. Тому вона має вигляд янгола. Вона зроблена на пляшці. Це звичайне плаття порізала, якісь прикраси. Це кофтинку розпустили, нитки. Це теж янгол у нас, теж він на пляшці. Це - Україна з крилами", - каже Дроздова.


Майстриня зізнається, вдома у неї жодної мотанки чи оберега. Усіх роздала людям.

За матеріалами Суспільне. Херсон.
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів