У громаді на Херсонщині хочуть заборонити пластмасові квіти на кладовищах

Каховка, квіти, Батурин
Заборонити використання, розміщення та покладання штучних пластмасових квітів, вінків, кошиків і всіх подібних елементів декору до об’єктів благоустрою — на кладовищах, меморіальних комплексах, пам’ятниках — хочуть у Горностаївській селищній громаді Каховського району. Замість сміття селищна рада закликає приносити на могили живі квіти.

- Проєкт цього рішення ми розглянули на останній сесії селищної ради. Проте вирішили поки не забороняти, а рекомендувати жителям нашої громади не приносити на кладовища пластмасові квіти. Справа в тому, що рішення про заборону відноситься до регуляторних актів, перед прийняття якого необхідно провести громадське обговорення. Ми не встигали з їх проведенням, але хотіли прийняти рішення до поминальних днів. Ми обов’язково проведемо ці обговорення і в подальшому розглянемо проєкт рішення про заборону пластмасових квітів, — прокоментував голова Горностаївської громади Дмитро Ляхно.

Заборонити мертві квіти запропонували депутати селищної ради та керівництво Каїрського старостинського округу. Проти використання пластмасових “букетів” на кладовищах не один рік виступають також священники і екологи. Як наголошує Церква, на могили потрібно йти з палкою молитвою, щирими намірами та чистим серцем, а не зі сміттям. До того ж, штучні квіти засмічують екологію, а при їх спалюванні виділяється велика кількість діоксинів, які отруюють довкілля та часто призводять до онкологічних хвороб.

У багатьох країнах світу передбачені штрафи за принесення пластмасового сміття на кладовища. Заборонили їх використання вже і в деяких українських громадах — зокрема, у Львівській, Кіровоградській, Київській областях. Замість мертвого пластику людей закликають використовувати живі квіти, які більше відповідають церковним правилам і не шкодять довкіллю.

Олег БАТУРІН
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів