Аграріїв Херсонщини почули на центральному рівні

аграрії, Міністр, Хвостов
Не для протоколу, а заради конструктивного діалогу та реалізації напрацьованих пропозицій у галузі АПК відбулася історична для Херсонщини зустріч водокористувачів з міністром аграрної політики та продовольства Романом Лещенко і головою Держводагентства Валентином Шліхтою.

Мова йшла про підходи формування цін на воду на полив у цьому році, національну стратегію зрошення, яка сьогодні має безпрецедентну підтримку на рівні Президента та Прем’єр-міністра, новий формат співпраці аграріїв з Держводагентством.

Роман Лещенко розповів, що найближчим часом Міністерство планує презентувати дорожню карту реалізації Національної стратегії розвитку зрошення та дренажу в Україні.

«Ми чітко розуміємо, що південь України без зрошення не зможе отримати поштовх для розвитку аграрного сектору. Херсонщина – лідер із кількості працюючої зрошувальної інфраструктури. Тільки у співпраці ми зможемо отримати результат», - підкреслив Роман Лещенко.

Його підтримав і голова «Acoцiaцiї об’єднaння вoдoкopиcтувaчiв» та пpeдcтaвництвa BAP у Xepcoнcькiй oблacтi Володимир Хвостов, який наголосив, що для розв’язання питань агропромислового комплексу потрібне зрошення та справедливі тарифи на подачу води у 2021 році.

«Це ключові теми напередодні сезону зрошення, які хвилюють нас, аграріїв і без вирішення яких, ми не зможемо працювати на повну силу. Діалог аграріїв Херсонщини з міністром аграрної політики та продовольства Романом Лещенко, головою Держводагентства Валентином Шліхтою відбувся конструктивним. Дякую їм, що вони нас чують та прислухаються до наших пропозицій», - зазначив він та висловив окрему подяку голові облдержадміністрації Сергію Козирю, голові облради Олександру Самойленку, першому заступнику голови облради – керівнику виконавчого апарату Юрію Соболевському, який також запропонував створити робочу групу для вирішення болючих для аграріїв питань, голові Всеукраїнської Аграрної Ради Андрію Дикуну за їх підтримку.

Питання які підіймалися у ході діалогу напередодні старту сезону зрошення на Херсонщині, стосувалися прозорих та обґрунтованих тарифів на полив у цьому році.

За словами Володимира Хвостова, найперше що цікавить аграріїв – це в якому стані сьогодні перебувають тендера на закупівлю електроенергії. Водокористувачі входять в сезон з універсальним тарифом, але це різниця на кіловат в ціні приблизно 40-50 копійок. І втрата цих коштів на 1 кіловаті є неприпустимою.

За словами голови Держводагентства Валентина Шліхти, наразі вони працюють над тим, аби у першу чергу, ціни для водокористувачів були прозорими та обґрунтованими, щоб фермери бачили, за що вони сплачують кошти.

Розглядали сторони і повернення «нічного» тарифу на електроенергію. Наразі це вирішено на технічному рівні, багато встановлено вузлів обліку, але є проблема, як ефективно цим користуватись. Щоб перейти на нічний тариф, потрібен окремий договір для тих, хто хоче поливати вночі.

Також підіймалася тема кадрових призначень та аудиту господарської діяльності районних управлінь водного господарства. На його проведення водокористувачі чекають з метою встановлення економічно обґрунтованого тарифу на послуги водогосподарських організацій.

Разом з тим, Володимир Хвостов озвучив позицію водокористувачів щодо тарифу на воду:

«Я, як депутат обласної ради від партії Слуга Народу разом з однопартійцями та однодумцями продовжую відстоювати позицію аграріїв-водокористувачів, щоб тарифи на воду залишилися на рівні минулорічних, до проведення повного аудиту їх формування, за умови, що ми збільшимо кількість спожитої води на 10%. Напрацьованими рішеннями поділюся незабаром. Маємо надію, що змін у тарифі не відбудеться. Працюємо далі», - резюмував він.

Аліна ДМИТРІЄВА
© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: i-atanasov@bigmir.net, контактиархівТеатр Куліша - Херсон