Херсонські надзвичайники провели рейд у дачному кооперативі

садове товариство, рятувальне відомство, рейд
Представники Херсонського обласного рятувального відомства провели рейд у садовому товаристві «Будівельник-3» Голопристанського району задля профілактики виникнення пожеж на відкритих територіях.

Представники апарату Головного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій Херсонської області спільно з керівництвом та інспекторським складом Голопристанського районного відділу провели рейд у садовому товаристві житлового типу «Будівельник-3». Основна мета цього заходу – донести до людей важливість дотримання правил пожежної безпеки при упорядкуванні дачних ділянок.

«Вже у цьому році на території району виникла 61 пожежа, з яких 42 через займання сухої рослинності, очерету та сміття. Виникають такі пожежі здебільшого через людську недбалість та свідоме нехтування правилами пожежної безпеки. Буквально нещодавно у нас був випадок, коли жіночка прибрала на городі, а потім це сміття підпалила. Вітер довершив справу, роздмухав полум’я, що призвело до пожежі на відкритій території. Вже нашим рятувальникам довелось ліквідовувати це займання. І такі випадки непоодинокі», - з таких слів розпочав свій виступ перед членами кооперативу Віктор ФИСУНЕНКО, начальник Голопристанського районного відділу ГУ ДСНС області.

Загалом дане товариство має 355 ділянок, розташованих на площі 31 га. А ще цей кооператив межує із лісовим масивом. Голова товариства Анатолій КИЯНИЦЯ добре пам’ятає 2017 рік, коли у літній пожежонебезпечний період у цьому масиві та поряд з ним сталось декілька пожеж. Тоді завдяки членам кооперативу та підрозділам Держслужби з надзвичайних ситуацій вдалось уникнути перекидання вогню на будинки дачників. Але немає ніякої гарантії, що подібна ситуація не повториться знову. Тому і голова, і більшість мешканців дачного поселення дуже відповідально ставляться до пожежної безпеки, зокрема щодо утилізації рослинних залишків на власних ділянках.

Своїм досвідом у цьому напрямку ділиться пані Любов: «У нас раз у тиждень приїжджає сміттєвоз і вивозить сміття. А те, що залишається ми дрібнимо і поміщаємо у компостні ями. Поливаємо, все за рік перегниває, і вже на початку нового сезону ми цим удобрюємо свої городи».

Далі рейдова бригада разом із головою пройшлись вулицями садового товариства, де поспілкувались з людьми, які вже працювали на своїх ділянках. Рятувальники вказали їм на важливість дотримання пожежної безпеки, нагадали, що суворо заборонено випалювати сміття та суху рослинність, вручали їм профілактичні листівки. Всі з ким спілкувались рятувальники вели себе привітно, запевняючи, що добре розуміють до яких наслідків може призвести випалювання сміття, тому подібне не чинять. Більше їх тривогу викликають приїжджі, які часто заїжджають на відпочинок у ліс. От саме вони і розводять багаття, смажать шашлики, звичайно, вживають алкогольні напої. Тому доводиться стежити за такими компаніями, і навіть вказувати їм на культуру поведінки. Проте не всі дослухаються до таких настанов від дачників, і ігнорують їх зауваження. До речі, щороку на початку дачного сезону, коли приїжджає все більше дачників, у товаристві проводяться суботники, аби навести лад не лише на власних ділянках, а загалом на всій території.

Тож, підсумовуючи даний захід, можна зазначити, що завжди першочергова відповідальність за будь-які наслідки покладається на самих людей. Ті, хто любить свій край та природу, не будуть ні смітити, ні чинити протиправні дії. А кому байдуже, хто не поважає оточуюче середовище, той і стає причиною багатьох бід, одна з яких це пожежа.

Тому з перших теплих весняних днів представники обласного рятувального відомства починають проводити роз’яснювальну роботу з населенням, зокрема у садово-дачних товариствах, аби донести основні правила пожежної безпеки, дотримання яких убезпечить можливість виникнення пожеж через людську недбалість в екосистемах регіону.
ГУ ДСНС України у Херсонській області


© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: i-atanasov@bigmir.net, контактиархівТеатр Куліша - Херсон