На херсонській сцені злетіла "Чайка"

некомедія, театр, Чайка
Незважаючи на карантин, Херсонський академічний музично-драматичний театр імені Миколи Куліша не припиняє творчої роботи. Тому глядачі отримали черговий подарунок – виставу за Антоном Чеховим «Чайка».

- Ми подумали, що не завадило б нам запросити до себе в гості Антона Павловича Чехова, тому що дуже давно не було в нас вистав за його п’єсами. Режисер Андрій Май не викинув жодного слова з тексту, але зробив дуже сучасну виставу. Ти її дивишся і починаєш слухати. Ми давно відучилися слухати, у світі такому швидкому, де все змінюється, інколи не чуємо один одного, - розповів генеральний директор-художній керівник Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша Олександр Книга.

На херсонській сцені Чехов звучить українською. А десь він звучить і англійською, і німецькою. Важлива ж не мова, а те, як доноситься авторський посил. Так вважає режисер вистави Андрій Май.


Вистава починається ще у холі. Глядачів зустрічає…чайка. У неї перевтілилась артистка театру Наталя Вишневська. І протягом усієї вистави вона є невід’ємною частиною дійства. Її голос спершу заколисує, а потім повертає до реалій криком мартина (що іноді трохи нав’язливо).

Також уся вистава знімається камерою з різних ракурсів, які одразу ж транслюються на екран в глибині сцени, створюючи ефект об’єму.

На сцені ви не побачите щасливих героїв, у кожного власний біль та власна трагедія.

- Тригорін в мене, мабуть, молодший, ніж у Чехова. І ця дистанція свідомо мною обрана між ним та Аркадіною. Мене, звісно, привабила тема свободи, тема кохання і тема приреченості митця. В обставинах, де потрібні дільці, а не митці, твоє завдання застрелитися вчасно. А тим більше, якщо ти людина, яка має почуття – де тоді твоє місце? Фраза, яку говорить Треплєв, «Хто я?, Що я?», вона актуальна, так само, як теза «Хто ми? Що ми?» і чи вміємо ми насправді кохати, чи наші серця вже достатньо зачинені, - розповів Андрій Май.

Реакція глядачів на виставу була, відверто, різною. Тому краще один раз подивитись, аби скласти власну думку. Наступного разу побачити «Чайку» можна буде 3 та 23 квітня.

Олена ПІМЕНОВА
Фото автора
© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: i-atanasov@bigmir.net, контактиархівТеатр Куліша - Херсон