Творчий шлях майстрині на Херсонщині

Херсонщина, творчість, Назаренко
Алла Назаренко раніше працювала у швидкій допомозі Берислава на Херсонщині. Зараз жінка займається вишивкою і очолює факультет декоративно-прикладного мистецтва в університеті третього покоління.

Вишивальниця Алла Назаренко розповіла, що по Бериславу повелося: якщо у неї взяти рушник, це буде довге і щасливе життя. Жінка говорить, прожили вже з чоловіком більше 50 років у парі, дуже гарні діти виросли.

Якщо є натхнення, то може вишивати і до 4 години. Це - робота для душі. На вишивку одного рушника може піти до 3 місяців, - говорить майстриня: "Ночами сидиш біля телефону і чекаєш викликів і так по-трошку-по-трошку. Це я назвала роботою швидкої допомоги. Вони приїжджають з викликів і питають, що я вже вишила за ніч. Є от у мене, вийшов такий зелено-оливковому кольорі.

Сюжети шукаю у мережі інтернет. Інколи приносять зразки вишивки сторічної давнини, деякі подарували діти - тут в одному сантиметрі 10 півхрестиків. Одну з робіт вишивала більше року. Коли виставляю цю роботу на виставках, то кажуть, що це намальовано, придивляються, чи дійсно там є нитка".

Роботи Алли Миколаївни є в Італії та Польщі. Говорить, переважно дарує. Показує рушник - тільки одна сторона вишита, друга тільки початок. Цей рушник поїде до Канади, ще їдуть до дітей, до внуків. Там весілля і вони попросили вишитий рушник з України, говорить, геометричний узор - символ вічності.


За матеріалами Суспільне. Херсон.
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів