Викладачі та студенти Херсонського університету відвідали виставу інклюзивного театру "Звичайна роль - особливий актор"

ХДУ, театр, інклюзивна вистава
Представники Херсонського державного університету відвідали виставу «Задеркуватий півень» інклюзивного театру «Звичайна роль – особливий актор», що функціонує при Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олеся Гончара.

Проєкт «Звичайна роль – особливий актор» започаткований наприкінці 2018 року. Наразі, 31 березня, відбулася вже третя вистава інклюзивного театру. Ініціаторка – заслужена працівниця культури, директорка Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара Надія Коротун.

Привітав учасників вистави та присутніх глядачів ректор ХДУ Олександр Співаковський: «Інклюзивний простір – не територія для особливих людей, це світосприйняття, це ті зміни, які відбуваються у ментальності українського суспільства. Виставу, яку сьогодні презентували особливі актори, потрібно сприймати не тільки, як свято. А як велику роботу, яку нам всім потрібно робити, пропагуючи інклюзію та створюючи відповідний простір у нашій країні».

Олександр Співаковський зі словами вдячності за материнську відданість подарував квіти заступниці голови Херсонської міської громадської організації «Серце матері» Любові Хорунжак, з якою знайомий багато років. Також ректор вручив планшет творчій керівниці колективу «Гармонія» Яні Козловій, яка самовіддано працює з особливими дітьми.

Також від Херсонського державного університету на заході були присутні – кандидатка біологічних наук, професорка кафедри спеціальної освіти Оксана Лаврикова, керівниця сектору соціальної інклюзії Соціально-психологічної служби Дар'я Доманчук та студенти педагогічного факультету.

П’єса «Задеркуватий півень» напиcана за мотивами твору відомого українcького драматурга Богдана Мeльничука. У ході вистави особливі актори продемонстрували, що надмірна хвальба тільки шкодить та можe зіпcувати відноcини між людьми, що й cталоcя з гeроями виcтави. Глядачі ж відзначили зворушливу акторську гру учасників інклюзивного тeатру гучними оплecками.

Пресцентр ХДУ

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: i-atanasov@bigmir.net, контактиархівТеатр Куліша - Херсон