Херсонським студентам розповіли про туберкульоз

туберкульоз, лікар-фтизіатр, ХДУ
Щороку наприкінці березня у світі відзначають День боротьби з туберкульозом. Сьогодні, 25 березня, студенти медичного факультету Херсонського державного університету поспілкувалися на тему поширення та діагностування цього інфекційного захворювання з головною експерткою з питань фтизіатрії Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, медичною директоркою КНП «Фтизіопульмонологічний медичний центр» ХОР Галиною Коваль.

Представила гостю декан медичного факультету Наталія Шахман. Вона привітала лікарку з професійним святом – Днем фтизіатра, який відзначався напередодні.

Про стан захворюваності на туберкульоз в області, як мікробактерія потрапляє в організм людини, як розвивається, про шляхи зараження та діагностування хвороби розповіла Галина Коваль.

«Туберкульоз – інфекційне захворювання, яке переважно ушкоджує легені. Позалегеневий туберкульоз буває дуже рідко. Переважно 90% випадках інфекція вражає легені, і 10% – позалегеневі форми», – прокоментувала експертка з питань фтизіатрії.

За словами лікарки, епідемія туберкульозу в Україні розпочалася з 1995 року. Найвищий пік захворюваності у Херсонській області був у 2005 році, що перевищував середньоукраїнські показники вдвічі.

Наразі рівень захворюваності, смертності та поширення по області знизився втричі. Однак боротьба з цією небезпечною хворобою триває й нині, і тому студенти медичного факультету мають підвищувати свій рівень обізнаності про дану проблему. Адже у своїй майбутній професійній практиці вони неодноразово стикатимуться із таким захворюванням як туберкульоз.

Пресцентр ХДУ
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів