У Херсонському держуніверситеті стартував курс академічної доброчесності

ХДУ, курс, академічна доброчесність
На базі Херсонського державного університету розпочався курс «Етика та академічна доброчесність в освіті та науці». Навчання проводиться у рамках Університетської школи професійного розвитку.

Модераторками виступили керівниця відділу по роботі з обдарованою молоддю Юлія Юріна та директорка Наукової бібліотеки ХДУ Нателла Арустамова. Загалом до навчання долучилися 45 науковців.

За словами організаторів, метою семінару є формування ціннісних орієнтирів академічної доброчесності, забезпечення необхідними знаннями та інструментами для успішного функціонування в освітньому та науковому середовищі.

«У ході занять буде застосовано кейс-метод – всебічний аналіз представленої ситуації, що обговорюється під час відкритої дискусії. Однією з позитивних сторін застосування цього методу є наближення до реалії практичної діяльності, зокрема до практики програмного виявлення ознак плагіату», – зазначила керівниця відділу по роботі з обдарованою молоддю Юлія Юріна.

Протягом тижня учасники будуть покращувати свої знання з академічної доброчесності та знаходити нові шляхи її уникнення. У рамках навчання заплановано 5 тематичних блоків: академічний плагіат та основні види порушень академічної доброчесності; сутність авторського права та його специфіка, відкритий доступ до попередження плагіату; академічна доброчесність як освітня концепція, нормативно-правове забезпечення впровадження принципів академічної доброчесності у вищій школі; типові помилки у стилі викладу наукового тексту, культура покликань та цитувань у науковій роботі; національні стандарти та міжнародні стилі бібліографування.

По завершенню курсу кожен учасник отримає сертифікат.

Пресцентр ХДУ
© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон