Херсонський держуніверситет відстоює свої права на СОТ "Буревісник"

ХДУ, Буревісник, зібрання
Сьогодні, 22 березня у Херсонському державному університеті відбулася Конференція трудового колективу. У достатній для кворуму кількості на заході зібралися керівники адміністративної ланки освітнього закладу, декани факультетів, члени Конференції.

Як неодноразово наголошував ректор Олександр Співаковський, філософія університету – діяти відкрито та прозоро, знаходити компроміси, спільно приймати консолідовані, виважені, аргументовані рішення, які будуть зрозумілі кожному співробітнику та викладачу. Цей процес має відбуватися без розриву комунікацій між колективом і керівництвом закладу.

Тож одне з питань, винесених на порядок денний зібрання, – про поточну ситуацію із земельною ділянкою СОТ «Буревісник». Вже проведено понад 300 судових засідань. Але, на жаль, процес судових тяжб триває. Варто зазначити, що питання СОТ «Буревісник» було обговорене на засіданні ректорату на початку березня. Наразі Конференція трудового колективу має прийняти відповідне рішення.

Членам трудового колективу про поточну ситуацію із земельною ділянкою СОТ «Буревісник» доповіла керівниця юридичного відділу ХДУ Ксенія Парасочкіна. Вона зазначила, що судові справи щодо «Буревісника» тривають вже понад 10 років.

«Станом на сьогодні є низка рішень, які прийняті на нашу користь, але є й навпаки. Сталося так, що за роки відбулися зміни законодавства України, які поміняли правові статуси власників нерухомого майна по відношенню до земельної ділянки. У нас виникли питання, коли ми стали у правовий кут», – прокоментувала Ксенія Парасочкіна.

Щодо поточної ситуації із земельною ділянкою СОТ «Буревісник» ректор ХДУ Олександр Співаковський зазначив, що наразі активно продовжується робота юридичної служби ХДУ, але треба пам’ятати й про наслідки. А для мирного врегулювання ситуації потрібно звернутися до майнової комісії МОН України з пропозицією. Вона полягає у врегулюванні спірного питання шляхом виділу частин земельної ділянки рекреаційного призначення державної форми власності під розміщення та обслуговування їх нерухомого майна. Ректор ХДУ Олександр Співаковський запропонував два шляхи вирішення ситуації. Один з яких – боротися далі, доводячи свої права на власність. Інший – мирова угода.

Конференція трудового колективу Херсонського державного університету, як вищий колегіальний орган громадського самоврядування, має прийняти рішення щодо затвердження пропозицій до майнової комісії Міністерства освіти і науки України у відведенні фіксованих площ земельної ділянки, необхідної для їх обслуговування об’єктів нерухомого майна.

Члени трудового колективу прийняли рішення звернутися до майнової комісії Міністерства освіти і науки України з пропозицією щодо врегулювання спірного питання з власниками нерухомого майна шляхом виділу частин земельної ділянки рекреаційного призначення державної форми власності за адресою по вул. Курортна, 5, смт Лазурне, Скадовського району, Херсонської області під розміщення та обслуговування їх нерухомого майна.

Також під час засідання розглянули питання щодо внесення змін до складу Вченої ради ХДУ; внесення змін до складу делегатів Конференції трудового колективу ХДУ.

Про внесення змін до складу Вченої ради ХДУ та про внесення змін до складу делегатів Конференції трудового колективу доповіла учена секретарка ХДУ Наталія Воропай. У зв’язку з кадровими змінами вона запропонувала внести певні зміни до складу Вченої ради університету. Конференція трудового колективу одноголосно проголосувала за ці рішення.

Пресцентр ХДУ
© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон