Едуард Репілевський: Курс "Таврії" - на першу лігу

Таврія, футбол, Жупина
Стрімким виявився злет в осінній частині чемпіонату України серед команд другої ліги сімферопольської «Таврії».

Після зміни генерального спонсора і місця дислокації команда заграла розкуто, демонструючи атакуючий футбол. До того ж, і вдома, і в гостях. У підсумку здобувши 7 перемог, при двох нічиїх та одній гостьовій поразці (від лідера, харківського «Метала» 1:2), вона пішла на зимові канікули з другого місця у групі Б.

Під час перерви «Таврія» внесла суттєві зміни як в тренерському, так і в командному складі. Без змін залишився лише принцип гри: демонструвати змістовний та результативний футбол, радуючи своїх уболівальників.

Про все це - у розмові з президентом СК «Таврія» Едуардом РЕПІЛЕВСЬКИМ:


- Едуарде Вікторовичу, чи є СК «Таврія» членом Асоціації футболу АР Крим та м. Севастополя?

Так, 4 жовтня минулого року нас прийняли до асоціації. На той час гостро постало питання про подальше існування футбольного клубу «Таврія» (Сімферополь), який базувався у Бериславі. Відсутність фінансування не дозволяла утримувати провідних футболістів, а отже, і боротися за місце вгорі турнірної таблиці у другій лізі.

Звісно, як засновник СК «Тав­рія» я не міг не підставити плече сімферопольській «Таврії» — першому чемпіону України. За підтримки керівництва УАФ та ПФЛ ми перевели наших основних гравців до цієї команди та дали їй можливість тренуватися і змагатися у Мар’янівці, де збудували чудове футбольне поле, роздягальні, трибуни. Тобто взяли на повне утримання «Таврію», не очікуючи, що Київ виділить нам якесь фінансування. І команда заграла…

- А далі що? Яку мету ставить перед собою СК «Таврія»?

Щодо мети, то завжди треба її ставити, а потім до неї йти. Я як власник СК «Таврія» та новокаховська міськрада як власник «Енергії» в особі міського голови Володимира Коваленка домовилися популяризувати гру мільйонів у Каховському районі з центром саме у Новій Каховці.

Що для цього слід робити? Насамперед, керівництво двох клубів вирішило спільно по­ліпшити інфраструктуру ста­діону у місті та підготовку молодих футболістів для наших команд. Яким чином? Передусім залучаючи дітей до занять футболом. «Таврія» прагне підвищитися у класі і вийти у першу лігу, а «Енергія» продовжить виступ у другій. Ми домовилися спільно фінансувати Новокаховську ДЮСШ, підтримувати її, аби діти зростали у майстерності й поповнювали місцевий клуб. А згодом і до першої ліги щоб доростали.

Нового тут ми нічого не відкриваємо. За таким принципом працюють, зокрема, у сусідньому Миколаєві. Там є і першолігова, і друголігова команди, і ми бачимо, що рівень футболу у них набагато вищий.

Для чого це слід робити? Наше завдання, повторюся, залучати до занять футболом дітей, молодь, щоб за наші команди грали місцеві вихованці. Щоб ДЮСШ розвивалися. Іншими словами, аби зростав кадровий резерв професійних футболістів.

Наступне завдання — розвиток інфраструктури футболу. Сьогодні стадіони «Енергія» і «Мар’янівський» відповідають вимогам другої ліги. Але коли ми ставимо мету вивести «Таврію» до першої ліги, то вже зараз маємо подбати про розвиток інфраструктури стадіону у Новій Каховці на рівень першої ліги. Адже там вже інші, більш серйозні вимоги: і до роздягалень, і до кількості місць на трибунах тощо.

Перший крок у цьому напрямі вже зроблено: ми оплачуємо проект реконструкції стадіону «Енергія», яким буде передбачено збільшення місць на трибунах до 5 тисяч, реконструкція адмінкорпусу і наявних роздягалень та будівництво нових (з протилежного боку) і невеликого готелю, кафе та зали боксу, відновлення існуючих майданчиків (гандбольного, волейбольного та баскетбольного) тощо. Коли проект отримаємо, разом з міськрадою визначатимемо строки введення його в дію.

- А що зі стадіоном у Мар’янівці?

Це буде наш другий стадіон. Тут чудові футбольні поля — основне і тренувальне. На стадіоні можна буде проводити різні юнацькі та дитячі чем­піонати й турніри. Вже цього літа плануємо проведення таких.

- Зміна тренерів у командах викликана необхідністю досягнення більш високих результатів?

Саме так. Одним із перших кроків на цьому шляху було за­прошення головним тренером «Таврії» Олега Федорчука, а «Енергії» — Едуарда Хаврова. Ми віримо, що їм під силу буде більш якісна підготовка футболістів.

І я, і Володимир Коваленко впевнені, що футбол у Каховському районі розвиватиметься тільки тоді, коли ми самі будемо готувати гравців високого класу. Готувати і продавати їх іншим клубам, заробляючи на цьому кошти. Так робиться в усьому світі.

І ще одне. Ми з Володимиром Івановичем вважаємо, що наші уболівальники мають спостерігати за якісним футболом. Бо футбол — це гра для глядачів. Коли буде якісна безкомпромісна гра на полі, тоді на стадіон прийде і глядач. А вже потім досягнення: місця, медалі, кубки…

- Едуарде Вікторовичу, мета СК «Таврія» — вже цього року пробитися до першої ліги — дуже висока, і досягти її буде нелегко…

Ми це розуміємо. Тому й налаштовуємо своїх футболістів на серйозну боротьбу. Лідер, звичайно, «Метал». Але ж з «Кривбасом» і «Металургом» змагатися можна. До того ж, не виключено, що з кожної групи до першої ліги вийдуть не по дві, а по три команди. Головне тут, щоб, пройшовши до першої ліги, не осоромитися там блідою і невиразною грою.

- А раптом не зможете пробитися до першої ліги. Що далі?

Трагедії не буде. Продовжимо виступати у другій. Але цілі своєї не змінюватимемо.

- Удачі Вам особисто і команді.

Розмову вів Анатолій ЖУПИНА

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон