На Херсонщині освітяни обирають ХДУ для свого професійного розвитку

ХДУ, освітяни, розвиток
Сьогодні, 17 березня у Херсонському державному університеті відбулося перше урочисте вручення сертифікатів 22 слухачам курсів з підвищення кваліфікації, які проходили на базі закладу.

Нагадаємо, відповідно до частини другої статті 54 Закону України «Про повну загальну середню освіту» педагогічні працівники мають систематично підвищувати свій професійний і загальнокультурний рівні та педагогічну майстерність. Крім того, освітяни мають право самостійно обирати освітні програми, форми навчання, заклади освіти, установи і організації задля підвищення кваліфікації.

Під час вручення сертифікатів, ректор ХДУ Олександр Співаковський подякував освітянам за їх вибір – проходити підвищення кваліфікації на базі Херсонського державного університету.

«Для нас важливо, окрім освітніх програм, які забезпечують бакалаврську та магістерську освіту, активізуватися на ринку освітніх послуг для педагогічних працівників, бути відкритими для всіх охочих вчитися та вдосконалюватися. Завдяки цьому ми робимо ринок освітніх послуг для вчителів конкурентним та відповідно більш якісним. Для мене, як для ректора, важливий зворотній зв’язок – чи дійсно ви отримали те, на що розраховували, чи цінними та актуальними для вас є знання, які ми пропонуємо. Ваш вибір та позитивні відгуки говорять про те, що ми рухаємося у правильному напрямку», – наголосив ректор.

У свою чергу, проректорка з навчальної та науково-педагогічної роботи Дар’я Мальчикова зазначила: «Курси завершилися, однак двері Херсонського державного університету завжди відкриті для співпраці. Ми чекаємо на вас, навіть за межами курсів».

На базі ХДУ освітяни та всі охочі можуть пройти довгострокове та короткострокове підвищення кваліфікації, відвідувати семінари, майстер-класи, семінари-практикуми, семінари-тренінги, авторські школи та вебінари.

Організацією курсів опікується Офіс доуніверситетської підготовки, післядипломної освіти та роботи з іноземцями ХДУ на чолі з керівницею Оленою Борідько.

Протягом місяця викладачі Херсонського державного університету проводили курси з підвищення кваліфікації «Критичне мислення», розраховані на керівників закладів освіти та вчителів. Також в освітньому закладі тривали курси з підвищення кваліфікації викладачів закладів фахової передвищої освіти, до яких долучилися представники Генічеського фахового коледжу ХДУ.

Психолог Херсонського навчально-виховного комплексу №7 Ганна Набільська відвідувала курси підвищення кваліфікації «Критичне мислення» й цілком задоволена результатом. «Під час занять ми отримали знання, які зможемо використовувати у роботі з різними віковими категоріями дітей. Крім того, ми застосовували практики, які будуть корисні й для самих педагогічних працівників», – прокоментувала учасниця курсів.

Під час занять педагогічні працівники здобували нові практичні навички, покращували свої фахові компетенції, розширювали коло власних можливостей задля вдосконалення педагогічної майстерності та професійного зростання. І, звісно, набували нового цікавого досвіду.

Наразі у ХДУ тривають курси з підвищення кваліфікації вихователів дитячих садків Херсона за програмою «Фребельпедагогіка», для вчителів шкіл Херсона за програмою «Професійна мовна іміджелогія сучасного вчителя української мови та літератури», вчителів шкіл міста та області за програмою «Сучасні методи викладання історії та права в школі». Незабаром розпочнуть навчання групи за програмою «Нестандартні завдання в шкільному курсі математики», «Фізична культура і спорт», «Етика» і «Академічна доброчесність».

Загалом ХДУ пропонує підвищення кваліфікації по 107 програмам.

Пресцентр ХДУ
© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів