У Херсонському держуніверситеті говорили про навчальне навантаження

ХДУ, планування, Співаковський
У Херсонському державному університеті відбувся семінар-нарада з питань стратегічного планування навчального навантаження на 2021-2022 навчальний рік. На заході були присутні ректор ХДУ Олександр Співаковський, проректори, декани, завідувачі кафедр, представники профспілкового комітету співробітників.

У своєму виступі ректор Олександр Співаковський наголосив на важливості прийняття прозорих спільних рішень, злагодженої роботи команди університету без розриву комунікацій між колективом і керівництвом закладу.

«Й надалі ми будемо зустрічатися, аби спільно приймати відкриті, зрозумілі, аргументовані рішення, знаходити компроміси і вирішувати поточні проблеми. Це дуже важливий елемент корпоративної культури нашого закладу. Довіра, розуміння та підтримка навіть складних рішень, які ми ухвалюємо у результаті консенсусу, сприятимуть злагодженій роботі. Це престиж університету, його ім’я, це шанс мати майбутнє. Аби сформувати навантаження на наступний рік, ми повинні зрозуміти, на яких принципах це зробити, врахувати усі ризики. Наша основна мета – продовжувати бути лідером на ринку освітніх послуг, і через 5, 10 та більше років залишатися конкурентними», – зазначив Олександр Співаковський.

На підтвердження своїх слів ректор презентував ключові виклики, які стоять перед освітнім закладом і які треба враховувати під час планування навантаження. За словами ректора, основні ризики – запровадження для усіх спеціальностей єдиного вступного іспиту (ЄВІ) при вступі до магістратури; демографічна криза і погіршення результатів складання ЗНО випускниками шкіл, що призводять до зменшення контингенту; зростання мінімальної заробітної плати, яке не корелюється з вартістю навчання для контрактних студентів (її не можна підвищувати протягом навчального року); співвідношення кількості освітніх програм з контингентом студентів; складнощі при проходженні акредитації освітніх програм та законодавчі зміни.

Детальніше про стратегію планування навчального навантаження на 2021/22 навчальний рік розповіла проректорка з навчальної та науково-педагогічної роботи Дар’я Мальчикова.

«Сьогодні планування навантаження і обсяги фінансування не залежать виключно від контингенту. Факультети з невеликою кількістю студентів можуть бути досить стабільними за рахунок потужної наукової складової своєї діяльності, за рахунок надання додаткових освітніх послуг, виконання держбюджетних програм і госпдоговірних робіт. Всі ці фактори мають бути враховані при формуванні стратегії розвитку факультетів і кафедр як ключові складові забезпечення фінансової ефективності. Тож ми можемо вже зараз, виходячи із результатів рейтингування, наявного фінансового забезпечення по кожній кафедрі передбачити певні інтеграційні механізми в освітньому середовищі, щоб досягти економічного балансу та при цьому забезпечити високу якість освіти», – прокоментувала Дар’я Мальчикова.

У свою чергу, перший проректор Сергій Омельчук зазначив, наприкінці березня відбудеться засідання Вченої ради, де будуть затверджуватися зміни й доповнення до принципів, за якими відбуватиметься планування навантаження. Перший проректор закликав колег бути активними і на етапі обговорення, і під час прийняття рішень. Також він наголосив на одному з базових документів, який ухвалений у серпні 2020 року – «Декларація корпоративної культури», яка утверджує прозорість, відкритість, колегіальність прийняття рішень.

Пропозиції, зауваження, міркування щодо планування начального навантаження на 2021-2022 навчальний рік можна надсилати на електронну пошту голови та секретаря Вченої ради та першого проректора.

Пресцентр ХДУ
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів