На Херсонщині посилюють профілактику захворювань, від яких помирають 90% українців

неінфекційні захворювання, швейцарія, проект
Херсонська область – одна з п’яти областей України, де впроваджуватиметься україно-швейцарський проєкт «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні». Його координатором на Херсонщині стала в.о. директора КНП «Херсонський обласний центр громадського здоров’я» Херсонської обласної ради Дар’я Сєдлєр.

10 березня, відбулася робоча зустріч Дар’ї Сєдлєр та в.о. генерального директора ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України» Юрія Ромаскевича з начальником управління освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації Тетяною Юшко, у ході якої розглянули можливості реалізації освітнього компоненту в новому проєкті.

Проєкт має на меті покращити ситуацію у сфері профілактики та контролю за неінфекційними захворюваннями, а також зменшити тягар хвороб, запобігти передчасній смертності та підвищити тривалість життя чоловіків і жінок в Україні завдяки запровадженню інтегрованого підходу до профілактики та лікування неінфекційних захворювань.

Проєкт впроваджують GFA Consulting Group GmbH, Університетські клініки Женеви, БФ «Здоров’я жінки і благополуччя сім’ї» та Be-it Health за підтримки Швейцарії, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва. Чинна фаза проєкту триває з листопада 2020 року до жовтня 2024 року.

Довідка. Неінфекційні захворювання (НІЗ) – це хворобливі стани, які не передаються від людини до людини, мають тривалий перебіг і повільно прогресують, а також погіршують психоемоційне і фізичне здоров’я (серцево-судинні, онкологічні захворювання, цукровий діабет, хронічні захворювання легень, психічні розлади). НІЗ є результатом поєднаного впливу генетичних, фізіологічних, екологічних і поведінкових чинників.

Основними причинами розвитку НІЗ є метаболічні фактори ризику (підвищення артеріального тиску, рівня глюкози, холестерину, надлишкова вага та ожиріння), поведінкові фактори (споживання тютюну й алкоголю, нездорове харчування, недостатня фізична активність) і фактори навколишнього середовища (забруднення повітря та інші).

В Україні НІЗ є причиною близько 90% усіх смертей, найбільше з яких припадає на серцево-судинні захворювання.

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів