Давно й міцно дружить Херсонський державний університет з "Голосом України"

Голос України, Яновський, ХДУ
Найбільший у регіоні виш є колективним передплатником парламентського видання, а його ректор, професор Олександр Співаковський ще й постійний автор газети - його завжди ґрунтовні та доказові виступи на теми вищої освіти колеги читають, що називається, з олівцем у руках.

Однак свіжий примірник "Голосу України" на столі це добре, проте ще не все: студенти факультету філології та журналістики ХДУ потребують також і нової літератури за фахом, а в місцевих магазинах її днем з вогнем не знайдеш, та й у бібліотеках такої замало. Але ж на те й друзі, щоб приходити на допомогу одне одному! Тож "Голос України" подарував студентам міні-бібліотеку, до якої ввійшли два унікальні видання.

Це "Уроки журналістики і життя", підготовлені випускниками 1972 року цілого курсу факультету журналістики Київського державного університету. А також збірка "Вчителі-наставників журналістів з Київського університету" що є продовженням циклу видань про історію цього факультету, на базі якого згодом створили цілий Інститут журналістики.

Справжнім відкриттям для студентів стала й книга "І розіллється знову медами!..", до якої ввійшли публіцистичні твори з проблем педагогіки, літератури, охорони навколишнього середовища, що їх за життя активно публікував у періодиці відомий поет-класик Максим Рильський. У підготовці згаданої літератури до друку, до речі, також брали найактивнішу участь члени редакційного колективу "Голосу України".

Але найбільше майбутніх журналістів вразив такий зразок журналістської роботи, як альбом фронтових фотографій з війни на Донбасі, фотокореспондента "Голосу України" Олександра Клименка із миттєвостями окопного буття солдатів. Це, до речі, лише другий примірник цього видання, який дістався Херсону - перший став частиною експозиції з історії АТО-ООС у обласному краєзнавчому музеї.

Поповнила міні-бібліотеку і брошура англійською мовою - підбірка малюнків художника "Голосу України" Олексія Кустовського "Kusto.cartoon". Вибір мови публікації не випадковий: адже Олексій має понад сто нагород з престижних міжнародних виставок, і за його творчістю слідкують поціновувачі в усьому світі. Втім, студентів цікавили не тільки літературні питання.

Власного кореспондента "Голосу України" по Херсонській області молоді учасники зустрічі не відпускали більше години. Запитували і про умови журналістської праці, і про небезпеки на шляху репортера, і про "рецепти" підготовки журналістських розслідувань. Судячи з непідробного ентузіазму "інтерв'юерів", незабаром журналістський цех очікує перспективне поповнення з ентузіастів своєї справи. І цьому можна тільки радіти, відзначив на зустрічі ректор Херсонського державного університету, професор Олександр Співаковський.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів