В окремих районах Херсонщини введено карантин через випадки пташиного грипу

карантин, пташиний грип, птиця
У Херсонській області для нeдопущeння пошиpeння хвоpоби на місцeвості, дe виявили випадки захвоpювання пташиними гpипом, встановлeні каpантинні обмeжeння та визначeно тepитоpію eпізоотичного вогнища.

Про це йшлося під час засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, на якій розглянули питання ліквідації грипу птиці в НПП “Нижньодніпровський”.

До епізоотичного вогнища потрапили район річки Конка та річки Гнилуша. До буферної зони (захисту) потрапили: територія навколо неблагополучного пункту (епізоотичного осередку) радіусом 3 км, до якої включено населені пункти м. Олешки.

До зони спостереження (нагляду) потрапили: територія навколо неблагополучного пункту радіусом 10 км, до якої включено такі населені пункти: частина м. Херсон, села Антонівка, Молодіжне, Інженерне, Зеленівка, Надніпрянське, Придніпровське, Садово, Саги, Солонці, Підлісне, Пойма, Піщанівка та дачний кооператив Нечаєво.

Також в Олешківському районі буде проведено роботу по проведенню контролю за клінічним станом птиці приватного сектору шляхом подвірних обходів.

У період карантину, спричиненого пташиним грипом, приватним домогосподарствам утримувати домашню птицю в умовах, що виключають її контакт зі сторонньою птицею.

За матеріалами «ІРС- Генічеськ»

Як повідомлялось, 28 лютого на території Національного природного парку “Нижньодніпровський” Олешківського району в районі річок Конка та Гнилуші було виявили тіла близько 20 лебедів. У ході експертизи встановлено, що причиною смерті птахів став пташиний грип. За офіційними даними, загибель лебедів в НПП “Нижньодніпровський” не пов’язана з попередніми випадками масової загибелі дикої птиці в Херсонській області.

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів