У Херсоні вшанували пам'ять видатного Маестро

ХДУ, Маестро, память
У Херсонському державному університеті відбувся вечір пам’яті талановитої особистості, чудового педагога, професійного диригента, заслуженого працівника культури України, професора Святослава Марцинковського.

На початку заходу Симфонічний оркестр ХДУ імені професора Святослава Марцинковського, художнім керівником якого нині є Костянтин Петров, виконав один із улюблених творів Маестро – безсмертне творіння великого італійського композитора Томазо Альбіноні «Адажіо».

Понад 20 років тому, на запрошення керівництва нашого закладу, Святослав Марцинковський переїхав до Херсона. І з того часу його серце і душа оселилися у стінах Херсонського державного університету.

Роки відданої творчої праці на факультеті культури і мистецтв – яскрава пам’ятна сторінка життя Маестро. Один з його найкращих проєктів – Симфонічний оркестр ХДУ, де він був незмінним керівником, у вечір пам’яті не стихав ні на хвилину. Музичні твори класичної музики лунали в пам'ять про Святослава Леонтійовича.

Спогадами про талановиту особистість поділився ректор ХДУ Олександр Співаковський: «Святослав Марцинковський був абсолютно унікальною, потужною особистістю, знаним Маестро, який присвятив 20 років свого життя нашому університету. І пам'ять про нього завжди житиме у наших серцях».

На захід прийшли рідні, студенти, шанувальники творчості Маестро, друзі та колеги з інших освітніх закладів. Серед них й доктор педагогічних наук, професор Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова Василь Федоришин.

«Природа звуку Симфонічного оркестру Херсонського державного університету наповнює душу джерелом чистої води. Святослав Леонтійович зробив все задля того, аби кожен з вас мав частинку чистої джерельної води у своїй душі. Пам'ять – це не вічність завтра, це не минуле вчора. Пам'ять – це сьогодні, яке зобов’язує нас своїми вчинками продовжувати ідеї та задуми тих, кого вже немає серед нас», – зазначив Василь Федоришин.

Любов до музики, свою майстерність, професіоналізм й досвід Святослав Марцинковський передав студентам факультету культури і мистецтв, виховав не одне покоління талановитої молоді. Тож на вечір пам'яті прийшли його студенти та вихованці, які також виконували музичні твори в пам'ять про Маестро.

Музика – це мова, яку розуміє весь світ. І щасливі ті, які досконало володіють мовою музики. Такою щасливою людиною був Святослав Леонтійович Марцинковський. Вічна пам'ять Маестро!

Прес-центр ХДУ
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів