Херсонських школярів навчають медіаграмотності

школярі, медіаграмотність, ХДУ
Доцентка кафедри української філології та журналістики Херсонського державного університету Наталя Орлова проводить заняття з медіаграмотності для учнів шкіл. Наразі тренінг-курс «Я – медіаграмотний» стартував у Херсонській ЗОШ ІІ-ІІІ ступенів №34.

Вже не перший рік Наталя Орлова з власної ініціативи співпрацює зі школами міста. Доцентка проводить тренінги для учнів середніх та старших класів, навчаючи їх основним принципам медіграмотності.

Минулого року викладачка очолювала двомісячну школу «Я – медіаграмотний» для вихованців Херсонського ліцею журналістики, бізнесу і правознавства. Варто зазначити, що заняття зацікавили не лише дітей, а й батьків.

Наразі тренінг-курс триває у Херсонській загальноосвітній школі ІІ-ІІІ ступенів №34. Цього року навчальні години проводяться для учнів середніх класів. На заняттях школярі у формі гри вчаться розрізняти фейки, передавати інформацію та сприймати повідомлення без сторонніх шумів. Також триває робота з прокачування навичок критичного сприйняття контенту в нових медіа.

Наталя Орлова розповіла, що метою цих занять стала інтеграція медіаграмотності у шкільну програму. Адже сучасна молодь сприймає світ через монітори комп’ютерів, а задача дорослих – навчити їх користуватися Інтернетом безпечно та ефективно.

«Без медіа сьогоднішній світ не може існувати. Заборонити телефони, забрати ґанджети у дітей – не вихід. Треба навчити користуватися цими ґаджетами безпечно та грамотно. Адже за медіавихованими та критичномислячими особистостями стоїть майбутнє України», – зазначила Наталя Орлова.

У майбутньому викладачка планує запустити цілу школу «Я – медіаграмотний» для учнів усіх класів у межах Херсонської загальноосвітньої школи ІІ-ІІІ ступенів №34.

Прес-центр ХДУ

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів