Мер Скадовська мріє про "Блакитний прапор"

курорт, Скадовськ, мер
У курортному Скадовську планують провести конкурс для безоплатної передачі пляжів підприємцям, щоб ті займались їхнім благоустроєм та наведенням порядку.

Про це розповів Скадовський міський голова Олександр Яковлев: «Основна проблема Скадовська – це пляжі, і ми це чітко розуміємо, і тому ми хочемо в цьому році змінити підхід до управління пляжами і провести конкурс…

Головним критерієм відбору буде не вартість, яку будуть сплачувати підприємці, бо умови конкурсу на сьогодні не передбачають якусь оплату. Але це буде конкурс програм розвитку пляжних територій.

Договір за результатами конкурсу будемо укладати на п’ять років, але з жорстким контролем над виконанням умов договору: по благоустрою, наведенню порядку, наданню послуг, розміщенню на цій території додаткових об’єктів – навісів, роздягалень…

Думаю, це поліпшить в майбутньому якість обслуговування на пляжах. Можливо, пляжі Скадовська зможуть отримувати «Блакитний прапор»,зазначив мер Скадовська.

Затвердити рішення про конкурс розглядатиметься на найближчій сесії 24 лютого. Якщо депутати підтримають пропозицію, то конкурс буде оголошений на початку березня, і на перше квітня стануть відомі переможці – користувачі пляжів.

Фото Скадовськ.Сity
До відома міського голови Скадовська:

Блакитний прапор – це екологічний сертифікат, який більше 30 років видається пляжам і яхтено-катерним стоянкам країн Європи, Африки, Карибських островів, Нової Зеландії, Канади та інших держав на підставі рішення незалежного міжнародного журі.

Згідно з вимогами Програми, пляж повинен задовольняти стандартам 32-х критеріїв, що стосуються екологічної освіти та інформації, якості води, екологічного менеджменту, безпеки і послуг.

Критерії екологічної освіти та інформації включають в себе необхідність звертати увагу громадськості на чистоту (забрудненість) пляжу, інформувати населення про особливо чутливі області прибережної зони з метою їх охорони, включаючи інформацію про об'єкти флори і фауни; про правила поведінки на пляжі.

Критерії якості води вимагають відповідності якості води в зонах рекреації міжнародним і національним вимогам і стандартам.

Критерії екологічного менеджменту передбачають наявність плану землекористування і стратегічного плану розвитку прибережної зони, а також передбачає введення роздільного збору сміття, щоденне очищення пляжів під час сезону, відсутність на території пляжу транспорту та інше.

Критерії безпеки і послуг включають обладнання пляжів рятувальними вишками, інвентарем, наявність сертифікованих рятувальників і медпункту, доступність питної води і телефону, а також наявність спеціальних пристосувань для осіб з фізичними вадами та інше.
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів