Херсонський онкологічний диспансер потребує додаткових коштів з державного бюджету

бюджет, кошти, диспансер, Сокур
Сьогодні, 5 лютого, на ІV сесії Херсонської обласної ради, депутатка фракції «НАШ КРАЙ», головна лікарка обласного онкодиспрансеру Херсонської облради Ірина Сокур ініціювала звернення депутатського корпусу облради до Уряду про виділення коштів для дооснащення Південного центру радіаційної терапії, створеного на базі онкодиспансеру.

Нагадаємо, радіологічний корпус Херсонського обласного онкодиспансеру був зданий в експлуатацію у 2009 році, але процес його переоснащення розпочався лише 10 років по тому. На першому етапі було придбано та встановлено лінійний прискорювач. На другому – комп’ютерний томограф для променевої терапії, придбаний у 2019 році коштом державного, обласного бюджетів, бюджетів ОТГ і благодійних внесків громадян. На все пішло 67,7 мільйона гривень.

«Корпус потребує значного дооснащення на суму близько 600 мільйонів гривень. В обласному бюджеті таких коштів немає. Тому ми звертаємося до Кабінету Міністрів з проханням в поточному році виділити 169 мільйонів для закупівлі 2 лінійних прискорювачів, МРТ, апарату ОФЕКТ (для визначення метастазів).

У 2020 році в диспансері провели спеціальну підготовку кадрів для роботи на такому обладнанні – 7 інженерів-радіологів, 5 – лікарів променевою терапії, 6 рентген-лаборантів.

При закупівлі нового сучасного обладнання центр зможе надавати медичну допомогу відповідно до міжнародних стандартів. Адже радіологічна допомога світового рівня має бути доступна кожному мешканцю» Херсонської області», - зазначила Ірина Сокур.

Ініціативу представниці "НАШОГО КРАЮ" депутатський корпус підтримав більшістю (проголосували 56 депутатів із 58 присутніх).

ДОВІДКОВО: Останні 3 роки Херсонська область перебуває на 3 місці в Україні за високим рівнем онкологічної захворюваності. На обліку перебуває понад 32 тисячі хворих на рак мешканців Херсонської області.

Рівень смертності від онкологічних захворювань у Херсонській області на 10% вище середнього в Україні. Щоденно у Херсонській області виявляється 10 нових випадків раку та помирає від раку 6 хворих.

Найбільший рівень онкологічної захворюваності у містах Херсон та Нова Каховка, Каховському, Білозерському та Олешківському районах.
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів