Історичний корпус ХДУ повинен стати прикрасою та гордістю Херсона

Історичний корпус ХДУ повинен стати прикрасою та гордістю Херсона
Історичний корпус Херсонського державного університету по вулиці Перекопській, 3, має стати прикрасою та гордістю всього міста, - переконаний ректор ХДУ Олександр Співаковський:

- Ідея відбудови вже декілька років чекає на свою реалізацію. За цей час було багато планів, зустрічей, але якось все не складалося у цілісну картину. Тим часом будівлі руйнуються, вони вже давно не придатні до навчання… Відверто – на жаль, вони вже не є прикрасою обласного центру.

Зараз, як то кажуть, пазл починає складатися. Є впевненість, що потрібно відродити серце університету, його перший, історичний корпус, вдихнути у нього нове сучасне життя.

Тут має розташуватися медичний факультет ХДУ – символ розвитку та майбутнього для всієї області. Саме з цього виходили, коли домагалися відкриття факультету у Херсоні, щоб закрити дефіцит фахівців, який виник з втратою кримського медичного вишу.

Звичайно, постає питання про гроші. Мова про інвестицію приблизно у 120 мільйонів гривень, щоб відродити архітектурну перлину, облаштувати затишну паркову зону. Але в таких проектах більше ніж гроші, потрібні однодумці, які поділяють наше прагнення розвивати місто, освіту, хочуть створити гарний архітектурний ансамбль у центрі.

Сьогодні, здається, одним лобістом у історичного корпусу університету стало більше. Зустрілися, щоб обговорити варіанти реалізації проєкту, з головою Херсонської обласної ради Олександром Самойленком. Намітили перші спільні кроки. Розпочинаємо рух до відродження! - закликав Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ.

P.S. Ректори приходять та уходять, а медичний факультет, відновлена історична будівля університету залишаться для майбутнього. Це я випереджаю репліки про те, що Співаковський щось знову собі придумав. Придумав, але не для себе, а для Майбутнього.

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів