Скадовський порт потопає у судах

порт, пучина, суд
Ще на початку минулого року Кабінет міністрів України задекларував намір продати Скадовський морський торговий порт на Херсонщині. Та час спливає, а державне підприємство на аукціон досі не виставили.

Між тим, незабаром може статися так, що воно збанкрутує раніше, ніж піде «з молотка». Адже з січня 2021-го сюди не зайшло жодне судно, і відповідно, за перевалку вантажів порт не заробив ані копійки.

У недовгий період «губернаторства» голови Херсонської ОДА Юрія Гусєва багато говорили про те, що міжнародна поромна переправа Зонгулдак-Скадовськ відновиться, і порт знову процвітатиме. Але пороми до Скадовська теж як не йшли, так і не йдуть. Порт «у боргу, наче в шовку» — судові позови на нього навіть колеги подають, причому він їх безнадійно програє.

Зокрема, днями Господарський суд Херсонщини виніс ухвалу за позовом Скадовської філії ДП «Адміністрація морських портів України» до ДП «Скадовський морський торговий порт». Філія вимагала сплатити їй 207,9 тисяч гривень за електроенергію та утримання мереж на території підприємства, згідно укладеного договору.

Із позовними вимогами відповідача ознайомили, але він навіть відзиву до суду не надіслав. Справу розглянули у спрощеному порядку, і зобов’язали ДП «Скадовський морський торговий порт» повернути борг, сплативши ще й 3,1 тисячу гривень судового збору.

Керівник Скадовської філії «Адміністрації морських портів України» Олександр Кугут принагідно додає, що цей позов – далеко не останній. Адже за використання причальних терміналів та портовий збір Скадовський МТП заборгував близько чотирьох мільйонів гривень!

Та щоб повертати борги, треба мати якісь доходи, а з ними в портовиків не складається. Хіба що колись державне підприємство справді продадуть, а інвестор знайде вільні кошти для «латання дірок» у портовому господарстві.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів