В ОДА обговорили питання модернізації Алеї Героїв незалежної України та реконструкції площі Свободи у Херсоні

Херсон,ХОГА,площа Свободи
Зібрати думки херсонців та їх бачення щодо осучаснення Алеї Героїв незалежної України та площі Свободи у Херсоні - саме для цього в облдержадміністрації пройшли публічні громадські обговорення із вказаного питання.

Перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Бутрій зазначив: “ОДА виступає майданчиком, на якому кожен з вас може висловити свою думку з цього питання. Нам важливо почути якомога більше ідей та думок жителів міста”.


Він підкреслив, що ідея реконструкції має символізувати початок сучасної боротьби за незалежність та свободу України та нагадувати про мужність, відвагу, честь героїв-херсонців.

Під час обговорення батько загиблого захисника України Олександр Сторчеус поділився, що до створення концепції нового пам’ятного знаку обов’язково потрібно залучати громадськість. Уже потім ідею мають доопрацювати професійні архітектори.


“Пам’ятний знак має нагадувати кожному херсонцю про людей, які віддали найцінніше за свободу та незалежність нашої країни, - своє життя. Тому вірно, що до цього питання залучають якомога більше представників громадськості”, - зазначив Олександр Сторчеус.

Начальниця управління внутрішньої та інформаційної політики ОДА Наталія Дзюба розповіла, що питання вшанування пам’яті учасників АТО/ООС піднімалося родинами загиблих під час зустрічі. А саме модернізацію Алеї Героїв незалежної України або приведення до належного вигляду пам’ятного знаку на площі Свободи.

Директор Департаменту реалізації гуманітарної політики ОДА Михайло Линецький, як безпосередній учасник Революції Гідності, зробив наголос на тому, що створення споруди на площі Свободи було здійснено як тимчасове рішення, з метою створення нового сучасного пам’ятного знаку та розвитку Алеї Героїв незалежної України.

Також він зазначив, що рішення має задовольнити всіх учасників процесу, рідних та близьких загиблих героїв російсько-української війни, учасників Херсонського Майдану, волонтерів, військовослужбовців ЗСУ та інших військових підрозділів.

Присутні на громадських обговореннях зійшлися на думці, що Алею Героїв незалежної України потрібно розширити та зробити сучасним та комфортним публічним простором, доступним для кожного. Тоді як на площі Свободи слід створити експозицію, яка символізуватиме початок подій, які розгорнулися під час Революції Гідності.

Такої ж думки дотримуються й родини загиблих учасників АТО/ООС. Дружина загиблого учасника АТО/ООС Дарина Мазур висловила думку, що модернізація Алеї Героїв незалежної України та реконструкція площі Свободи має бути єдиним проєктом, який реалізовуватиметься у комплексі паралельно. Таким чином створюватиметься цілісна картина.

Резюмуючи, перший заступник голови ОДА Дмитро Бутрій зазначив, що наступного тижня планується створити робочу групу, до складу якої увійдуть безпосередньо учасники АТО/ООС, члени сімей загиблих героїв та громадськість. Група збере пропозиції щодо вимог до майбутнього проєкту та оголосить конкурс.

Також він неодноразово наголосив, що поки не буде модернізовано Алею Героїв незалежної України, пам’ятний знак на площі Свободи прибирати не будуть.

Крім цього, Дмитро Бутрій додав, що облдержадміністрація звернеться до Херсонського міського голови, аби міська влада вирішила земельне питання щодо Алеї Героїв незалежної України.
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів