На Херсонщині додалося пам'яток архітектури

пам'ятки, архітектура, обласна влада
Охоронний статус перлинам архітектури в обласному центрі, містах Берислав і Каховка вирішила надати обласна влада, пише Голос України.

За розпорядженням Херсонської ОДА, пам'ятками архітектури і містобудування місцевого значення визнали одразу 73 будівлі, в тому числі старі синагоги, лікарні, гімназії, торговельні та житлові комплекси, а також... резиденцію самої ОДА на проспекті Ушакова.

Начальник Державної інспекції охорони пам'яток історії та культури Херсонщини Іван Солоницький каже, що новий статус, який ще має підтвердити включення до Державного реєстру нерухомих пам'яток України, братимуть до уваги під час розробки нових генеральних планів розвитку міст і оформлення зон історичної забудови.

Що стосується збереження такої нерухомості, то це, переважно, лягає на плечі її власників - коштів на реконструкцію таких будівель муніципальна влада не виділяє, бо на цьому "хронічно" економлять.
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів