В Херсоні козацький гетьман наче у засланні

В Херсоні козацький гетьман наче у засланні
Херсонці дивуються: як довго пам’ятник гетьману Богдану Хмельницькому бути в нашому місті «у засланні»?

Через сім місяців Україна буде святкувати 30-ту річницю Дня Незалежності. В цей ювілейний рік варто згадати «херсонську історію» українського Гетьмана Богдана Хмельницького.

Можливо не всі херсонці знають, що в нашому місті, після другої світової війни, в районі зруйнованого фашистами театру, було встановлено ось цей пам'ятник Богдану Хмельницькому.

Городяни дуже позитивно це сприйняли, у багатьох, більш старших мешканців Херсона, в сімейних альбомах досі зберігаються фотографії біля Гетьмана. Як ось це фото, зроблене в 1954 році.

Коли, наприкінці 50-х років минулого сторіччя, почали будівництво нової будівлі театру, пам'ятник Богдану Хмельницькому тимчасово демонтували. Це "ТИМЧАСОВО" продовжується аж до тепер. Хоча, вже під час Незалежної України, ще в 1995 році, було прийняте рішення щодо встановлення пам’ятника Богдану Хмельницькому на майдані біля ККЗ «Ювілейний». Навіть було поставлено відповідний камінь на цьому місці. Але…

Сам пам'ятник Богдану Хмельницькому, скромно чекає свого повернення до центральної частини міста, знаходячись на території ВПТУ-2, що не далеко від виїзду з міста Херсона, всередині мікрорайону, трошки не доїжджаючи до будівлі типографії Надніпрянської Правди.

Стоїть Богдан обабіч вхідної доріжки. Чекає Гетьман, коли про нього нарешті згадають? Скільки вже при Незалежній Україні змінилось очільників міста Херсон ? Деякі з них навіть акцентували на своєму патріотизмі, любові до міста Херсона та до України!

Може в Херсоні все якось "через пень - колода" саме і від такого відношення до Гетьмана України? Може нарешті до 30-ї річниці Дня Незалежності України варто повернути Богдана Хмельницького до центральної частини міста Херсона?

Повернення Гетьмана до центральної частини міста Херсона, на мій погляд, булоб не тільки знаковою та символічною подією при святкуванні 30-ї річниці Дня Незалежності України, але і додатковим святом для тих мешканців міста, які ще пам'ятають цей пам'ятник з 50-х років. Які більш ніж 60-т років чекають на його повернення. Для когось з них це повернення у їх дитинство, для когось у їх молодість…

Володимир МАКУХА
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів