Своїми дослідженнями та відкриттями науковці піднімають рівень Херсонського держуніверситету

ХДУ, наукова діяльність, викладачі
Професорсько-викладацький склад Херсонського державного університету активно працює над науковими дослідженнями, розвиває міжнародне та науково-технічне співробітництво. Адже науково-дослідна діяльність закладу вищої освіти є одним з основних напрямків його роботи.

Викладачі ХДУ завжди активно долучаються до різноманітних конференцій, досліджень, вебінарів. Загалом, на базі університету за 2020 рік було проведено 13 наукових заходів різного рівня з проблем вищої освіти і науки, серед яких міжнародного рівня – 3; усеукраїнського рівня – 6; регіонального рівня – 4.

Херсонський державний університет є засновником 10 наукових фахових видань, які у минулому році отримали категорію «Б». До них належать Information Technologies in Education; Чорноморський ботанічний журнал; Південний архів (філологічні науки); Інсайт: психологічні виміри суспільства; Природничий альманах (біологічні науки); Науковий вісник Херсонського державного університету. Серія «Психологічні науки»; Науковий вісник Херсонського державного університету. Серія «Географічні науки»; Науковий вісник Херсонського державного університету. Серія «Економічні науки»; Науковий вісник Херсонського державного університету. Серія «Германістика та міжкультурна комунікація» та Збірник наукових праць «Педагогічні науки».

Наукові колективи університету проводять різноманітні дослідження. За підсумками 2020 року було виконано госпдоговірні науково-дослідні роботи на загальну суму 400 696, 00 гривень. Виконання таких експериментів у закладі вищої освіти здійснювалося на базі науково-дослідних лабораторій та з використанням відповідного обладнання.

Науковці брали участь у виконанні спільного українсько-чеського дослідного проєкту «Використання лишайників для моніторингу глобальних змін, що впливають на природні ліси Українських Карпат» (науковий керівник професор Олександр Ходосовцев).

Відповідно до тематичного плану виконували держбюджетну науково-дослідну роботу з фундаментальних проблем наук про життя та розвиток біотехнологій «Молекулярний баркод сімбіотичних угрупувань як основа для оцінки структури наземних літогенних біотопів» (за керівництва професора Олександра Ходосовцева). На її фінансування із загального фонду державного бюджету протягом року було виділено 202 675, 00 грн.

Торік науковці Херсонського державного університету отримали 32 свідоцтва про реєстрацію авторського права на літературно-письмовий твір наукового характеру. Також до Департаменту розвитку сфери інтелектуальної власності Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України подано 4 заявки.

Науково-дослідна діяльність викладачів – це кропітка та плідна робота, яка є дуже важливою для функціонування закладу вищої освіти. Адже саме своїми науковими дослідженнями та відкриттями професорсько-викладацький склад піднімає рівень Херсонського державного університету.

Прес-центр ХДУ
© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон