У Херсоні за тепло платитимуть по-різному

У Херсоні за тепло платитимуть по-різному
Централізований обігрів для херсонців у нинішньому опалювальному сезоні коштуватиме дуже по-різному.

Навіть у тому випадку, якщо споживачі послуги мешкають сусідніх будинках обласного центру! Річ у тім, що Національна комісія з державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг України (НКРЕКУ) затвердила зміну тарифу для ТЕЦ Херсона – він зріс приблизно на третину (2002,16 гривень за одну гігакалорію тепла для населення).

Причини об’єктивні: постійне подорожчання газу, збільшення вартості електроенергії та підвищення розмірів мінімальної зарплати. Такі ж причини обумовлюють підвищення собівартості й для комунального підприємства «Херсонтеплоенерго», яке надає ту саму послугу, що й ТЕЦ. Але його тариф поки залишається незмінним – а отже, збитковим.

«За новим порядком затвердження тарифу потрібно укласти прямі договори з усіма абонентами. А багато хто з них ухиляється від їх підписання, розуміючи, що в разі несплати за централізоване опалення суд на підставі такого договору винесе рішення не на користь боржника.

Держава знайшла вихід: розробили форму публічного договору, який діятиме автоматично у випадку, коли послуга надається, але її споживач відмовляється від підписання документу, аби не приймати на себе ніяких зобов’язань.

Та для затвердження публічного договору потрібно прийняти відповідний закон. А він уже півроку «маринується» у парламенті. Відповідно, до кінця опалювального сезону зміни тарифу не очікуємо, хоча він давно не відповідає економічним реаліям», — каже директор комунального підприємства «Херсонтеплоенерго» Сергій Харченко.

Аби собівартість послуги з централізованого опалення окупилася, тариф для КП потрібно збільшити на 30-40 відсотків. Адже голубе паливо для його котелень щомісяця зростає в ціні, як і для ТЕЦ Херсона. На додачу, після перегляду плати за транспортування газу, вона з 1 січня також зросла для цього підприємства з трьох до п’яти мільйонів гривень щомісяця.

Тож вибір у енергетиків залишається небагатий: аби випрошувати у муніципальної влади чергову дотацію чи безвідсоткову позику для розрахунків з постачальниками енергоносіїв, або загрузнути в боргах, і чекати відключення. Подібне, до речі, вже трапилося минулого літа, коли через вимушені неплатежі знеструмили адміністративну будівлю «Херсонтеплоенерго».

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів