На Херсонщині тестувати хворих буде робот

На Херсонщині тестувати хворих буде робот
Тестування на полімеразну ланцюгову реакцію для хворих із підозрою на зараження коронавірусом істотно прискориться на Херсонщині, пише Голос України.

Лабораторія для роботи з особливо небезпечними інфекціями регіональної держустанови "Лабораторний центр" по лінії Міністерства охорони здоров'я України отримала роботизовану станцію для ПЛР-досліджень вартістю 2,8 мільйона гривень.

Протягом доби вона дає змогу проводити три тисячі досліджень на ПЛР, тоді як наявна в лабораторії напівавтоматична станція - лише 1,8 тисячі тестів. Утім, вони працюватимуть паралельно, щоб прискорити процес тестування. І це ще не всі переваги "медичного робота", виробленого в Канаді.

- Роботизовану станцію може обслуговувати тільки один фахівець, і його завдання - закладати в прийомник зразки, отримані від лікувальних закладів, та отримувати результати. А от для напівавтоматичної станції потрібна ціла команда з чотирьох-шести працівників, до того ж усім їм необхідні одноразові костюми, дезінфекційні засоби тощо, - розповів керівник ДУ "Лабораторний центр Херсонщини" Юрій Ромаскевич. - Тож новою високотехнологічною апаратурою ми дуже задоволені.
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів