Тестування на полімеразну ланцюгову реакцію для хворих із підозрою на зараження коронавірусом істотно прискориться на Херсонщині, пише Голос України.
Лабораторія для роботи з особливо небезпечними інфекціями регіональної держустанови "Лабораторний центр" по лінії Міністерства охорони здоров'я України отримала роботизовану станцію для ПЛР-досліджень вартістю 2,8 мільйона гривень.
Протягом доби вона дає змогу проводити три тисячі досліджень на ПЛР, тоді як наявна в лабораторії напівавтоматична станція - лише 1,8 тисячі тестів. Утім, вони працюватимуть паралельно, щоб прискорити процес тестування. І це ще не всі переваги "медичного робота", виробленого в Канаді.
- Роботизовану станцію може обслуговувати тільки один фахівець, і його завдання - закладати в прийомник зразки, отримані від лікувальних закладів, та отримувати результати. А от для напівавтоматичної станції потрібна ціла команда з чотирьох-шести працівників, до того ж усім їм необхідні одноразові костюми, дезінфекційні засоби тощо, - розповів керівник ДУ "Лабораторний центр Херсонщини" Юрій Ромаскевич. - Тож новою високотехнологічною апаратурою ми дуже задоволені.