Офіцер дезертирував з військової частини на Херсонщині

Офіцер дезертирував з військової частини на Херсонщині

Суди різних районів Херсонщини чи не кожного місяця виносять по кілька обвинувальних вироків військовослужбовцям, котрі самовільно залишили свої частини. Як правило, це солдати та сержанти. Але виявляється, що ганебного дезертирства з тилу, а не з фронту не цураються навіть офіцериє

Так, з базового табору військової частини А 0989, розташованого біля села Преображенка Каланчацького району області, «здимів» аж цілий виконувач обов’язків помічника бронетанкової служби у званні майора. Він просто повернувся до родини, котра мешкала у місті Старокостянтнівці на Хмельниччині, і далі не цікавився службою.

При цьому правоохоронці його чи взагалі не шукали, чи то тільки «відбували номер». Адже не могли знайти втікача майже два роки, хоча він спокійнісінько жив удома, насолоджуючись побутовим комфортом. Лише по тому горе-офіцер сам прийшов до прокуратури із визнанням вини. Його, звичайно, запитали, в чому була причина втечі. Той пояснив, що всі належні йому види забезпечення отримував справно – лишень умови служби у наметовому містечку не подобалися. Хоча чоловік добровільно підписав контракт, і мав уявлення, що житиме не в люксовому готелі, а час проводитиме не на березі теплого моря.

Втім, розглядаючи його справу, суд Каланчацького району Херсонщини взяв до уваги співробітництво обвинуваченого зі слідством, каяття та визнання провини, наявність на утриманні малолітньої дитини. Тому за вироком той отримав п’ять років позбавлення волі, але до виправної колонії не поїхав – надали три роки випробувального терміну. І навіть військового звання на його прохання не позбавили. Тобто за якийсь час судимість у майора «погасять», біографія формально очиститься, і він зможе з чистою совістю знову проситися до війська – по солідне грошове забезпечення офіцера. От тільки чи потрібні ЗСУ такі командири?

Сергій ЯНОВСЬКИЙ

Новий день

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів