На Херсонщині оголосили про проведення конкурсу серед медиків

конкурс, медики, облрада
Вчора, 28 грудня 2020 року в Херсонській обласній раді за участі її очільника Олександра Самойленка відбулася пресконференція, на якій оголосили про проведення першого конкурсу серед медиків, який ще називають своєрідним «Оскаром». За професіоналізм і милосердя найкращих фахівців відзначать грошовою премією та «Орденом Святого Пантелеймона» або «Медаллю Святого Пантелеймона».
Відбором кандидатів займатиметься новостворена Херсонська регіональна рада з Відзнак, до якої увійшли поважні лікарі, громадські діячі, представники обласного департаменту здоров’я та ЗМІ.
Голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко наголосив на важливості підтримки лікарів, які опинилися на передовій у боротьбі з COVID-19: «Цей рік показав, що ми звертали недостатню увагу на медичну сферу та безпеку наших громадян. Не розуміли, що маленький вірус може перекреслити увесь прогрес нашого світу та за один день зробити вулиці безлюдними, змінити хід історії. Протягом 2020-го вся наша надія зосередилась на лікарях, які стоять на передовій у боротьбі з коронавірусом.

На сьогодні Херсонщина вже втратила 9 медичних працівників. Тому ми зобов’язанні підняти лікарів на п’єдестал, який вони заслуговують. Сподіваюсь, що нагороди Святого Пантелеймона стануть гідними відзнаками для лікарів-професіоналів та гарним заохоченням для молодих лікарів», – наголосив Олександр Самойленко.

Також очільник облради закцентував на тому, що, якщо відібрані регіональною радою претенденти не отримають нагород на всеукраїнському рівні, то він особисто ініціюватиме відзначення медичних працівників на обласному рівні. «Впевнений, що ми зможемо знайти можливість і на матеріальне, і на моральне заохочення», – резюмував Олександр Степанович.

Головним координатором проєкту на Херсонщині виступає заслужений лікар України, директорка КНП «Херсонський обласний онкологічний диспансер» Ірина Сокур, яка підкреслила, що проведення такого конкурсу є своєрідною формою громадського визнання: «Нагороди присуджуватимуть за професіоналізм, духовні та моральні якості, активність у молодіжному медичному русі, інноваційні наукові та практичні результати в галузі охорони здоров’я, духовному й фізичному розвитку українського суспільства», – розповіла Ірина Сокур.

До Херсонської регіональної ради з відзнак увійшов і директор КНП «Херсонський обласний госпіталь ветеранів війни» Валерій Тимошенко, який повідомив, що регіональна рада з 15 січня 2021 року розпочне приймати документи від кандидатів на присудження Відзнаки. За його словами, документи будуть надаватися як особисто від конкурсантів, так і за поданням медичних установ, громадських організацій, від депутатського корпусу.

В свою чергу Елеонора Гуськова, керівник інформаційного сайту «Перший регіональний» наголосила на важливості підтримки проєкту засобами масової інформації. «Сьогодні ми, як ніколи, відчуваємо брак добрих новин. Тому долучитися до проєкту – це можливість творити позитивні новини для херсонців.

У наших планах – створити добірку нарисів про життєвий шлях кандидатів, розповісти про виклики, з якими вони стикаються щодня і про те, що їх мотивує бути вірними клятві Гіпократа. Сподіваюся на плідну співпрацю із колегами-журналістами у висвітленні презентацій учасників конкурсу та пропагуванні професії лікаря», – зазначила Елеонора Гуськова.

Документи переможців регіонального відбору потім буде аналізувати Національна експерта комісія, до складу якої увійшли заслужений лікар України, екс-міністр охорони здоров’я України (2007-2010 рр) Василь Князевич, українська політична і громадська діячка, перша міністр-жінка освіти і науки за часів незалежної України Лілія Гриневич, український дипломат Володимир Огризко та інші.
І вже 9-го серпня 2021 року, у день коли відзначають іменини цілителя і великомученика Святого Пантелеймона, країна знатиме імена переможців. Нагородження відбудеться у Києві, а от про місце події поки що не відомо. Попереднього разу «Оскар» лікарям вручали у Софіївському соборі.

Орден присуджується у таких номінаціях:

– «Найкращий лікар»;
– «Найкращий медичний працівник»;
– «Новатор охорони здоров’я»;
– «За досягнення в міжнародному співробітництві в охороні здоров’я»;
– «Взірець служіння суспільству»;
– «За особистий вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я України» – для іноземних громадян.
Медаль присуджується громадянам до 35 років у номінаціях:

– «За лікарське мистецтво”;
– «За турботу і ласку до хворого»;
– «За наукові розробки в медицині».
Ще одним з рішень стало впровадження двох номінацій:

– «Найкращий управлінець в охороні здоров’я»;
– «Найкращий колектив закладу охорони здоров’я».

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон