На Херсонщині малий бiзнес у збитках

Херсонщина, малий бізнес, Яновський
Представникам малого бізнесу і без того жилося не з медом, а зараз «карантинна» криза підкосила їх ще більше.

Тільки на Херсонщині до списку податкових боржників, складеного ГУ ДПС у Херсонській області, АР Крим та Севастополі, нині входить 5649 підприємців-фізичних осіб. Причому їхні борги перед місцевими бюджетами тільки зростають: станом на 1 січня 2019 року вони складали 128,9 мільйона гривень, а на 1 грудня 2020-го – вже 152,4 мільйони.

Тобто бізнесмени, а з ними і місцеві громади, опинилися «в мінусах» ще більше ніж на тридцять мільйонів гривень!

Зараз влада обговорює можливості полегшити існування ФОПам, списавши їм пені та штрафні санкції за неплатежами. Але навряд чи анулюють основне «тіло» податкового боргу, тож підприємцям треба міркувати, як його позбутися, та почати новий рік без старих зобов’язань.

І в цьому їм мають допомогти ті ж громади, пропонуючи додаткові можливості для заробітку. Адже після пере форматування ОТГ до багатьох з них влилися нові населені пункти. Відтак, потреби в коштах на розвиток інфраструктури та соціальної сфери у них помітно зросли. І такий фінансовий резерв, як платежі підприємців, буде їм аж ніяк не зайвий.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон