В Херсоні відкрилась обласна виставка образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва

виставка, народна творчість, місяць
18 грудня, напередодні дня Святого Миколая, у Світлиці Херсонського обласного Центру народної творчості відкрилась обласна виставка образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва «Місяцелік».

Метою організаторів було представити розмаїття талантів майстрів та художників-аматорів Херсонщини у різних видах та жанрах як традиційного, так і сучасного прикладного мистецтва. Сама назва виставки – «Місяцелік» — говорила про традиційний народний календар і свята, пов’язані з давніми обрядами та ремеслами наших пращурів. Логотипом послугував давньослов’янський образ Вола-Тура-Бика із золотими ріжками-місяцем, який тримає на своїх плечах великий неосяжний Всесвіт. Цей образ у художньому рішенні створила методистка ОЦНТ Таїсія Бецун.

У виставці взяли участь близько 100 майстрів з 18 громад та районів Херсонщини, м.Гола Пристань, Скадовськ та Херсон. Долетіли до нас і чудові вироби майстрині-лялькарки Наталії Курпай з Дніпра.

Роботи, які зможуть побачити глядачі, вражають розмаїттям жанрів і технік, це: живопис і декоративний розпис, вибійка і гачкування, художній текстиль, народна та авторська лялька, керамічний декор та посуд, автентичні солом’яні «павучки», плетення із паперової лози та безліч народних традиційних та виготовлених із сучасних матеріалів новорічних прикрас та іграшок.

Особливе враження справляють неочікувані різдвяні писанки та унікальна «Зимова паморозь» на білих гусячих яйцях у виконанні майстрині з с.Щасливцеве Генічеського району Анни Михалько. Теплі емоції та посмішки викликають самобутні «Колядники» майстрині Наталії Дмитренко з Великої Лепетихи. Закликають зіграти мелодію славнозвісного «Щедрика» керамічні дзвіночки гончарів Селезньових з Херсону. Стоять на захисті добра та миру ангели-охоронці Інни Красновської-Кафтан з Каланчака. І ще багато-багато майстрів-учасників виставки вклали свою душу і найщиріші почуття у представлені на суд глядачів чудові рукотвори.

Крім виставкових робіт, майстри виготовили велику кількість виробів та сувенірів для благодійної мистецької акції «ДоброДар», зініційовану Центром народної творчості. Всі, хто відвідає виставку, зможуть придбати чудові витвори мистецтва наших талановитих земляків і допомогти у зборі коштів для Марійки Сахно – дитини, яка потребує невідкладної допомоги у лікуванні тяжкого генетичного захворювання.

На відкриття виставки напередодні свята завітав і Святий Миколай, привітавши присутніх і, за традицією, обдарувавши роботящих майстрів солодкими подарунками. Святий нагадав нам усім, що робити добрі справи може кожний у будь-яку годину, не дивлячись на календар.

«Світлиця» Херсонського обласного Центру народної творчості буде радо приймати відвідувачів з 18 грудня 2020 до 22 січня 2021 року у робочі дні з 9:00 до 17:00.


© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон