Командира катера ВМС "Скадовськ" судитимуть за недбалість

катер, скадовськ, командир, недбалість, суд
Військова прокуратура Білгород-Дністровського гарнізону передала до суду обвинувальний акт щодо командира артилерійського катера ВМС «Скадовськ», названого на честь міста-курорта загальнодержавного значення в Херсонській області. Чоловікові закидають порушення правил кораблеводіння та недбале ставлення до військової служби.

За даними слідства, яке провадило Територіальне управління ДБР міста Миколаїв, командир судна здійснив правопорушення у липні 2017 року. Тоді під час спільних українсько-американських військових навчань «Сі Бриз-2017» чоловік, знаючи про непідготовленість катера до виходу в море, ухвалив рішення таки знятися з якоря. Катер «Скадовськ» у складі катерно-тактичної групи малих броньованих артилерійських катерів вийшов з пункту дислокації до району проведення навчань.

Під час маневрів у гирлі Дунаю внаслідок помилки командира катеру судно сіло на мілину. Таким чином військова частина, в якій дислокувалося військове судно, зазнала збитків на суму 1 мільйон 350 тисяч гривень. Саме відшкодування цих коштів прокуратура й вимагає у командира катера.

Довідково: Катер було побудовано на Феодосійському суднобудівному заводі «Море» 1990 року. Після спуску на воду його включили до складу 17 окремої бригади спеціального призначення ВМФ СРСР з базуванням у порту Очакова. 15 квітня 1992 року екіпаж катера дав присягу на вірність Україні. 1993 року катер знищив виявлену поблизу Ізмаїла плаваючу міну. 1996 року — авіабомбу, виявлену у Херсоні. Нині входить до складу дивізіону кораблів охорони та забезпечення Західної військово-морської бази в Одесі.

2001 року екіпаж судна в акваторії Дніпро-Бузького лиману перехопив судно-порушника. Першу участь в міжнародних навчаннях «Сі Бриз» артилерійський катер узяв 2008 року. 2011 року екіпаж катеру «Скадовськ» визнали найкращим за рівнем підготовки та взаємодії серед суден Західної ВМБ ВМС України.

Внаслідок невдалих маневрів під час міжнародних навчань 2017 року катер сів на мілину й перебував на ремонті на Миколаївському судноремонтному заводі.

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон