Партнерство освітян Херсона та Гдині

освітяни, договор, співпраця
Херсонська гімназія №16 та школа №26 імені Армії Крайової міста Гдині, сьогодні (16 грудня) провели урочисте підписання договору про партнерство та співпрацю.

З цією метою було організовано прямий відео зв'язок, за допомогою zoom, між українським Херсоном та польською Гдинею.

В польському місті Гдиня участь в урочистостях взяли:

Войцех Щурек - Президент (мер) міста Гдиня;
Лев Захарчишин - Консул України в м. Гданськ;
Бартош Бартошевич - Віце-Президент міста Гдиня з питань якості життя;
Кристина Пшиборовська - начальник управління освіти м. Гдиня;
Бартоломей Пшибицель - заступник начальника управління освіти м.Гдиня;
Аліція Байдушевська - директорка школи №26 м.Гдиня;
Даріуш Кіянка – представник Балтійсько-Чорноморського економічного форуму в Польщі, керівник проектів «Польща-Україна»;
Представники адміністрації міста Гдиня та викладачі школи №26.

В Херсон, для участі в цьому важливому для міста Херсон та міста Гдиня, України та Польщі заходу приїхала Генеральний Консул Республіки Польща в м. Одеса пані Катажина Солек.

Також в Херсоні участь в урочистому заході прийняли:

Юрій Ніконов - начальник управління освіти Херсонської міської ради;
Володимир Макуха - заступник голови правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму;
Кристина Головченко - директорка херсонської гімназії №16;
Альона Лещенко - професор Херсонської державної морської академії;
Олена Кулик - перший заступник начальника управління освіти Херсонської міської ради;
Світлана Омельчук - начальник відділу загальної середньої освіти управління освіти Херсонської міської ради;
Розалія Липинська - голова Херсонської організації Polonia;
викладачі гімназії.

Як зазначив заступник голови правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Володимир Макуха: «Укріплюючи та розвиваючи співробітництво між підприємствами, установами та організаціями від Балтики до східних берегів Каспійського моря, в рамках міжнародного проекту створення коридору ефективного співробітництва, який координує міжнародна команда нашого форуму, драйверами цього процесу в Європі є Гдиня та Поморське воєводство (Польща), Херсон та Херсонська область (Україна), Клайпеда та Клайпедський район (Литва). Ми це визначаємо як базовий «Гдинський трикутник».

Рік тому, під час зустрічі з Президентом м.Гдиня паном Войцехом Щуреком, ми, спільно з Консулом України в м. Гданськ паном Львом Захарчишиним, обговорили план розвитку співробітництва, який, завдячуючи пану Президенту Гдині, пану Консулу України в м. Гданськ та підтримці Генерального Консула Польщі в Одесі почали активно реалізовувати.

Одним із перших до нашого проекту приєднався потужний, сучасний морський порт м. Гдиня. Партнерами стали Херсонська державна морська академія та Морський університет м.Гдиня, розпочато активну комунікацію між командою Балтійсько-Чорноморського економічного форуму та Форуму економічного морського м.Гдиня.

Партнерство та співпраця між херсонською гімназією №16 та школою №26 м.Гдиня це дуже важлива подія, яка розпочинає співробітництво між Херсоном та Гдинею зі шкільної лави. Херсонська гімназія активно співпрацює з херсонською організацією Polonia, вивчаючи культуру Польщі, а в школі №26 м. Гдині почали створювати український культурний центр».

Президент міста Гдиня пан Войцех Щурек акцентував на важливості такого предметного співробітництва між підприємствами, організаціями та установами м.Гдиня та м. Херсона, зазначивши на історичній важливості сьогоднішньої події. Саме розвиваючи співробітництво між школами закладається фундамент укріплення та розвитку дружніх стосунків, закладаються основи толерантності.

Генеральний Консул Польщі в Одесі пані Катажина Солек відзначивши важливість цієї події зазначила, що співробітництво, яке активно розвивається між школами та вищими навчальними закладами Херсона та Херсонської області, м. Гдиня та Поморського воєводства є вагомою складовою укріплення та розвитку дружби та партнерства між Польщею та Україною.

Зі свого боку, Консул України в м.Гданськ пан Лев Захарчишин, згадавши обговорення можливого партнерства між містами Гдиня та Херсон, яке свого часу відбулось з Президентом м.Гдиня паном Войцехом Щуреком, відзначив, що саме таке предметне партнерство та співпраця, реалізація спільних проектів, свідками чого ми є, закладає надійний фундамент, завдячуючи якому, є сподівання, що свого часу партнерство буде укладено і на рівні міст Гдиня та Херсон.

В урочистій обстановці було підписано, викладений двома мовами (українською та польською), договір про співробітництво між Херсонською гімназією №16 та школою №26 міста Гдиня. З української сторони договір було підписано директоркою херсонської гімназії №16 Кристиною Головченко. З польської сторони договір підписала директорка школи №26 міста Гдиня Аліція Байдушевська.

Привітавши учасників урочистостей свій творчий номер їм подарували учні молодших класів м. Гдиня. Та з різдвяними та новорічними вітання заспівали польською мовою учні херсонської гімназії №16.

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів